3-majówka 2019. Kto zagra?

0
883
gazetawroclawska

Wrocław tradycyjnie powita maj koncertami. Po raz kolejny Pergola skupi fanów dobrej muzyki, którzy długi majowy weekend spędzą w otoczeniu ulubionych zespołów i wokalistów. Kto zagra?

Muzyczna majówka rozpocznie się od próby pobicia Gitarowego Rekordu Guinessa, o którym pisaliśmy tutaj. Aby cel został osiągnięty, na wrocławskim Rynku musi zgromadzić się i zagrać więcej niż 7411 gitarzystów. Po pobiciu rekordu większość z gitarzystów przeniesie się na Pergolę, gdzie odbędą się koncerty.

Podczas pierwszego dnia festiwalu – czyli 1.05 – zagrają Slade, Therion, Napalm Death, Organek, Nocny Kochanek i Coma. Występy rozpoczną się o godzinie 17:00. Ze względu na remonty w Hali Stulecia, koncerty odbędą się na dwóch plenerowych scenach oraz jednej mniejszej, scenie nocnej, która znajduje się w Centrum Konferencyjnym. Koncerty odbywają się równocześnie, dzięki czemu każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie.

Drugiego dnia majówki festiwal rozpocznie się wcześniej, bo już o 15:00. Wówczas na scenie pojawią się: Alestorm, Pidżama Porno, Mela Koteluk, Krzysztof Zalewski, The Dumplings, Albo Inaczej, Ira, Ten Typ Mes, Rosalie., Decapitated, Clock Machine, Flirtini, Hunter. Organizatorom 3-majówki udało się zgromadzić cały przegląd gwiazd. Pojawi się zarówno elektroniczny pop, jak i rock z domieszką funku czy R&B. Różnorodność gatunków i styli zostanie zachowana nie tylko podczas koncertów 2 maja.

Przeczytaj: Elektropop owiany tajemnicą – nowa płyta The Dumplings

Tarja Turunen, Kult, Happysad, Ania Dąbrowska, Łąki Łan, O.S.T.R., Nosowska, Illusion, Luxtorpeda, Bitamina, Mery Spolsky, Pablopavo i Ludziki, Gooral – koncertami tych wykonawców zakończy się festiwal. Ponownie zabrzmi muzyka z różnych kręgów gatunkowych.

Ile kosztują bilety? Wejściówka na cały festiwal to koszt rzędu 180 zł, natomiast wstęp na dwa dni kosztuje 140 zł. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w 3-majówce tylko przez jeden z wybranych dni – cena takiego biletu to 89 złotych. Każdy z biletów można kupić w dniu koncertu, jednak o wyższej cenie. Organizatorzy zastrzegają, aby kupować bilety jedynie w autoryzowanych punktach i na polecanych stronach.

Fani muzyki nie pozostaną z pustymi brzuchami. W okolicach Hali Stulecia będzie można znaleźć food trucki, stoiska z napojami i punkty gastronomiczne. Dodatkową atrakcją jest również plenerowe kino nocne oraz największe silent disco,  które odbędą się 2 i 3 maja.

Jedna z największych plenerowych muzycznych imprez coraz bliżej. Wybierasz się na 3-majówkę?

Przeczytaj:  Nietypowy pomysł na odbudowę Notre Dame

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!