7 nietypowych miejsc na instagramową sesję

0
2635

Wrocław pełen jest nietypowych kadrów, które tylko czekają na odkrycie. Oryginalne miejsca, stylowe wnętrza, piękne widoki – to wszystko sprawi, że nawet amatorskie fotki na Instagrama będą wyglądać ciekawie.  Zamiast błąkania się po Wrocławiu w poszukiwaniu odpowiedniego tła do zdjęć skorzystaj z naszych propozycji.

  •  Dach kamienicy 

Opcja dla odważnych. Zdjęcia na wysokości – zwłaszcza w czasie zachodu słońca – robią wrażenie. Rozciągająca się panorama Starego Miasta i różowe niebo odpowiadają za spokojny klimat. Dreszczyku emocji nadaje beztrosko siedzącą postać na dachu kamienicy, która obserwuje wielkomiejski szum z dystansu. Niestety, dla mnie ten dystans jest zbyt duży, ale z pewnością znajdą się miłośnicy adrenaliny, którzy na instagramową sesję wybiorą właśnie dach.

  •  Sky Tower

Pozostajemy na wysokościach. Kto odwiedził punkt widokowy w Sky Tower, ten wie, że zrobienie tam dobrego zdjęcia jest bardzo trudne. Ostre słońce sprawia, że postacie są niemal niewidoczne, natomiast w pochmurne dni nie widać panoramy miasta i fotka niczym specjalnym się nie wyróżnia. Co innego apartamenty – tutaj mamy dużo większe pole do popisu. Cena również jest duża większa, więc czekam tylko, aż któryś z moich znajomych wynajmie apartament w Sky Tower na jakąś specjalną okazję. Nie omieszkam tego wykorzystać i porobić zdjęcia. 🙂

Today's location ? #skytower #wroclaw #bacheloretteparty #bridetobe #wedding

A post shared by Izu ? (@izuulec) on

Pawilon Czterech Kopuł to wyjątkowe miejsce – jednym z jego licznych walorów jest minimalistyczne wnętrze. Biel pozwala wyeksponować dzieła sztuki, ale również jest świetnym tłem do zdjęć. Eklektyzm klasycznych kolumn i sztuki współczesnej mile łechta mój zmysł estetyczny. Piękna architektura, otwarta przestrzeń, wkradające się w kadr obrazy czy rzeźby – to wszystko, czego potrzeba do zrobienia zdjęcia pełnego artyzmu.

Właściwie to cały Ogród Botaniczny jest uroczym miejscem, ale jego szklarnie wyjątkowo  przypadły mi do gustu. Promienie słoneczne wpadające przez szklany, kratowany dach mienią się wokół tropikalnej roślinności, kaktusów czy sukulentów. Pomarańczowa ściana i ceglaste elementy świetnie kontrastują z zielenią roślin. W tym miejscu zrobienie klimatycznego zdjęcia nie przysporzy żadnej trudności.

Jak na Muzeum Architektury przystało – architektura w tym miejscu jest piękna. Nie tylko budynek można wykorzystać jako tło do zdjęć, ale również ogród. Symetryczna roślinność, łuki i rzeźby nadają temu miejscu klasy i elegancji, którą przełamują ceglaste ściany. Tajemniczy, nieco starodawny klimat zdjęć można osiągnąć właśnie tutaj.

Odrestaurowane drzwi Muzeum Architektury rozświetlają niepozorne otoczenie. Portal jest misternie zdobiony – przede wszystkim wzrok przyciąga czerwień okucia. Na tak bogatym tle dobrze wyglądałyby minimalistyczne stylizacje, zwłaszcza outfity utrzymane w bieli. We Wrocławiu także Instagramy zajmujące się modą mogą odnaleźć służące im kadry.

  •  Mural w Przejściu Źelażniczym

Owocem poszukiwań przez Jerzego Grotowskiego źródła teatru jest m.in ten mural. Został wykonany przez artystów z Haiti, którzy w ten sposób oddali hołd wybitnemu reżyserowi teatralnemu. Jedna z najbardziej kolorowych ścian, jaką można spotkać we Wrocławiu, ożywi każde zdjęcie i nada mu oryginalnemu charakteru.

Za każdym razem, gdy przechodzę przez drzwi prowadzące do Domu Handlowego Podwale, mam wrażenie, że cofnęłam się w czasie. Halę na parterze zajmują liczne stoiska, sklep Społem, urocza kwiaciarnia czy mały zakątek z jednym stolikiem, gdzie można napić się świeżo wyciskanego soku. Klimat „zawieszenia w czasie” utrzymuje się również dalej, na klatce schodowej. Schody tej kamienicy mają wyjątkowy charakter, który może mieć przełożenie na wyjątkowe zdjęcie.

Zobacz także: GŁOS TEGO CHŁOPAKA SPRAWIA, ŻE MA SIĘ CIARKI NA CAŁYM CIELE. TAKI TALENT TO PRAWDZIWY DAR!

#wroclaw #dolnyslask #interior #stairs #wroclawskiekamienice #decor ?

A post shared by Magdalena Kostyszyn (@magdalenakostyszyn) on

Źródło zdjęcia głównego: Facebook