Atrakcje dla najmłodszych podczas ferii zimowych

0
704

Ferie są długo wyczekiwane przez dzieci, jednak paradoksalnie po kilku dniach przychodzi znużenie i tęsknota za szkołą. Co zrobić, aby zwalczyć nudę, a jednocześnie zapewnić ciekawą rozrywkę? Miasto ma kilka propozycji.

Ferie pełne wrażeń w Hydropolis

O wodnym muzeum pisaliśmy już wcześniej. Jednak tym razem, oprócz standardowych atrakcji, Hydropolis zapewnia zajęcia dla dzieci. Jednym z nich jest podmorska podróż wśród raf koralowych – muzeum postarało się, aby uczestnicy poczuli się niczym w łodzi podwodnej. Co więcej, codziennie o pełnych godzinach odbywają się efektowne eksperymenty chemiczne, a profesjonalni amatorzy nie tylko miło spędzą czas z dziećmi, ale również odpowiedzą na nurtujące je pytania związane z nauką. Natomiast w weekend 2-3 lutego Hydropolis odwiedzą leśnicy z Miękini. Jak to możliwe, że drzewa piją wodę? -odpowiedzą na te i inne interesujące pytania. Do dyspozycji dzieci będzie również najbardziej zaawansowana technologicznie makieta miasta wydrukowana dzięki technice druku 3D. Pracowano nad nią aż 9 miesięcy, a efekty naprawdę robią wrażenie.

Więcej informacji o planie zajęć na stronie Hydropolis. 

fot: źródło

Ferie w Lodowym Labiryncie! – Loopy’s World

Chociaż mróz wciąż trzyma, to o śniegu można już zapomnieć. Jednak w Lodowym Labiryncie Loopys World dzieci będą mogły na nowo poczuć zimę. Główną atrakcję stanowi właśnie labirynt, jednak oprócz niego przygotowano dla dzieci również inne rozrywki. I tutaj połączono zabawę z edukacją – dzieci dowiedzą się, dlaczego lód topnieje, poznają Arktykę i jej tajemnice. Temperatura – 50 stopni będzie odczuwalna tylko w wyobraźniach, a w  centrum na pewno będzie gorąco od dobrej zabawy i mnóstwa atrakcji – zapewnia organizator.

fot: źródło

Dowiedz się więcej na stronie wydarzenia.

Królestwo zwierząt – bezpłatne ferie w Arkadach Wrocławskich

Arkady Wrocławskie przechodzą zmiany, o czym świadczy m.in. likwidacja akwarium rekinów. Obecnie galeria stara się być bardziej przyjazna rodzinom, a organizacja atrakcji dla dzieci podczas ferii stanowi tego przykład . Co czeka na najmłodszych? W centrum handlowym znalazła się sadzawka, w której dzieci mogą łowić ryby; wzrok przyciągają bryły lodu, z których powstaje igloo. Uczestnicy poznają nowe gatunki zwierząt, zaznajomią się z ich śladami oraz miejscem występowania – wszystko dzięki magnetycznej mapie. Mogą również odegrać mecz mini-hokeja czy ulepić ulubione zwierzątka z masy solnej. Atrakcje są organizowane również podczas niedzieli bez handlu.

Ferie 2019 na Stadionie Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Fani piłki nożnej mają wyjątkową okazję zwiedzić Stadion Wrocław. Najmłodsi kibice będą mogli nie tylko wejść na trybuny, ale również na murawę czy do piłkarskich szatni. Zwiedzania odbywa się z profesjonalnym przewodnikiem, co daje możliwość zapoznania się z historią stadionu oraz poznania ciekawostek związanych z obiektem. Możliwe jest wzięcie udziału indywidualnie, ale także grupowo.

Warsztaty dla dzieci: CO SŁYCHAĆ?

Centrum Sztuki WRO wyszedł z wyjątkowo oryginalną inicjatywą. Zajęcia, jakie czekają na dzieci, będą dotyczyć dźwięku. Najmłodsi wezmą udział w szeregu eksperymentów, aby wspólnie z animatorami odpowiedzieć na pytania: Jak powstaje dźwięk? Czy można go zobaczyć? Dzieci poznają charakter dźwięku korzystając z wody i ryżu, dzięki czemu z pewnością zaciekawią się i zaangażują się w odkrywanie tajników nauki. Przewidziany jest również dźwiękowy spacer, podczas którego uczestnicy będą nagrywać napotkane dźwięki smartfonami. Zajęcia poprowadzi Asi Mina, artystka i pedagożka, która od lat zajmuje się edukacją artystyczną.

fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj ? 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl

Przeczytaj:  Z okazji 90. urodzin, 2019 rok ogłoszony rokiem Beksińskiego!