Będziesz jechać pociągiem z Warszawy do Wrocławia? Czeka Cię długa podróż!

0
126
Zmiany z rozkładzie jazdy PKP Intercity. Zdjęcie: Facebook/PKP Intercity. Pociąg do podróży

Nowy rozkład pociągów będzie obowiązywał od 4 września 2022 roku. Wszystko przez trwające prace modernizacyjne, które mają poprawić jakość usług PKP. Ale żeby było lepiej, najpierw będzie trochę gorzej. I tak np. z Warszawy do Wrocławia podróż będzie trwała najdłużej od 10 lat!

Zmiany w rozkładzie jazdy dla części pociągów PKP Intercity

4 września 2022 roku wejdą w życie zmiany w rocznym rozkładzie jazdy pociągów, które będą obowiązywać przez dwa miesiące, do 5 listopada br.

Ich zadaniem jest dostosowanie kursowania pociągów do prac modernizacyjnych prowadzonych na liniach kolejowych. Dzięki remontom znacznie poprawi się nie tylko jakość infrastruktury, ale również komfort podróżowania.

Czytaj: Solpol już niedługo zostanie zrównany z ziemią. Co tam powstanie?

Od 4 września pociągów PKP będzie mniej dostępnych, a te pociągi, które będą jeździć, ich trasy się wydłużą.

W związku z wieloma pracami modernizacyjnymi, część pociągów będzie jeździć znacznie dłużej niż do tej pory. Z wieloma utrudnieniami zmierzą się pasażerowie podróżujący z Warszawy do Wrocławia.

Jedyny pociąg PKP Intercity pendolino, który będzie kursował na trasie Warszawa-Wrocław będzie jechał 4 godziny i 15 minut. W 2015 roku podróż pendolino na tym samym odcinku zajmowała 3 godziny i 28 minut. Z Warszawy do Wrocławia będą też kursować tańsze pociągi, które będą jechały około 5 godzin.

Czytaj: Darmowa nauka strzelania we Wrocławiu. Nie przegap tego!

Informacje dla podróżnych

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 4 i 5 września br. na dworcach w największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Pełną listę zmian znajdziecie tutaj: https://www.intercity.pl/…/zmiany-w-rozkladzie-jazdy…