Bezpośrednie loty z Wrocławia do Amsterdamu!

0
680

Podróżowanie do Amsterdamu stało się znacznie bardziej komfortowe. Pierwszy samolot holenderskiej linii KLM wylądował na lotnisku Wrocław-Strachowice 6 maja o godzinie 13:20. Od tej chwili samoloty KLM na dobre zagościły na wrocławskim lotnisku.

Siedem dni w tygodniu, niezmiennie o godzinie 14:05 samolot Embraer E175 wzniesie się w powietrze i skieruje w stronę holenderskiej stolicy. Inauguracja lotów do Amsterdamu stanowi historyczne wydarzenie dla wrocławskiego lotniska. Amsterdam jest jednym z najważniejszych przesiadkowych punktów – to właśnie stąd można dostać się do najbardziej odległych miejsc świata. Podróże do Nowego Jorku, Hong Kongu, Atlanty, Curaçao, Stanbułu i innych 165 miast możliwe są dzięki przesiadce w Amsterdamie. To najprostszy sposób na dostanie do ciekawych zakątków świata ze stolicy Dolnego Śląska.

To historyczna chwila i bardzo ważny kierunek w naszej siatce połączeń, dlatego chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w negocjacje – dziękował prezes lotniska podczas uroczystej inauguracji. Dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce zwrócił uwagę na to, jak bezpośrednie loty do Amsterdamu mogą wpłynąć na gospodarkę obu państw. Codzienne loty umożliwiają nawiązywanie kontaktów z holenderskimi firmami, współpracę gospodarczą – Frantisek Siling ma nadzieję, że przeloty turystyczne nie będą jedynymi.

Od dzisiaj do sprzedaży trafiła promocyjna pula pierwszych biletów w cenie od 379 złotych w wariancie all exclusive. Samoloty linii KLM, które polecą do Amsterdamu, posiadają 60 miejsc w klasie ekonomicznej, 8 o zwiększonym komforcie oraz 20 w klasie biznesowej.

Otwarcie lotniska na nowy kierunek wzbudziło zainteresowanie i aprobatę wśród podróżujących, ale również wielu z nich zwróciło uwagę na konieczność zwiększenia częstotliwości innych lotów – przede wszystkim do Sztokholmu. Nie da się jednak zaprzeczyć, że wrocławskie lotnisko się rozwija, otwiera na nowe kierunki, poszerza swoją ofertę. Partner holenderskiej linii KLM – Air France – niespełna pół roku temu zainaugurował loty do Paryża. Z Wrocławia możemy już polecieć do Omanu, Zanzibaru i innych egzotycznych miejsc. Zapowiedziano uruchomienie lotów do Odessy – nad Morze Czarne będzie można polecieć po raz pierwszy w sezonie jesienno-zimowymi 2019/2020. Rozkład lotów bezustannie się rozrasta, co sprawia, że z niecierpliwością czekamy na kolejne nowości, kolejne inauguracje!

Przeczytaj:

Bisolarne liście oczyszczające powietrze już niedługo w Londynie!

Monachium w obiektywie Franza Sussbauera.

Plenerowy bar na dachu Renomy!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Artykuł: źródło