Bruno Schulz Festiwal – Wrocław rozmawia o literaturze i sztuce

0
720

Trwa siódma edycja Bruno Schulz Festiwal. To coroczne wydarzenia upamiętnia wybitnego polskiego prozaika żydowskiego pochodzenia, którego dorobek artystyczny był skromny, ale niezwykle wartościowy. Dyrektor programowy, Marcin Baran, podkreśla, że nie jest to impreza monotematyczna. To cykl spotkań, rozmów oraz refleksji wokół literatury i sztuki w szerokim rozumieniu.

Klub Proza; fot. Andrzej Solnica

W tym roku mottem przewodnim festiwalu jest biografia jako gatunek literacki, filmowy i komiksowy.

Uczestnicy mają okazję spotkać się z pisarzami nominowanymi do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Rozstrzygnięcie konkursu oraz gala wręczenia statuetki odbędzie się już dziś o godzinie 19:00.

O nagrodzie oraz nominowanych pisarzach przeczytasz TUTAJ.

Gala Angelusa 2015; fot. Tomasz Wałkow

Festiwalowi kroku dotrzymuje Teatr Polski we Wrocławiu, który w weekend trwania wydarzenia wystawia ponownie „Xięgi Schulza” w reżyserii Jana Szurmieja. Spektakl to zbiór mówionych i śpiewanych fragmentów prozy pisarza. W roli głównej Dariusz Bereski. Gościnnie występuje utalentowana ukraińska wokalistka Roksana Wikaluk. Jej głos przenosi widzów do Drohobycza —  mistycznie postrzeganego oczami Brunona Schulza. Efekt potęguje barwna scenografia, o którą zadbał Jan Gołąb.

Opis spektaklu znajdziesz TUTAJ.

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj!