Budynek Concordia Design Wrocław uznany za najlepszy na świecie!

0
541
Concordia Design Wrocław otrzymała nagrodę w konkursie „Building of the Year”. Źródło: twitter.com/wroclaw_info

Budynek Concordia Design Wrocław otrzymał tytuł „Building of the Year” („Budynek Roku” w konkursie międzynarodowego portalu architektonicznego ArchDaily. Inwestycja jest najlepsza w kategorii biura.

ArchDaily prestiżowy konkurs organizuje już 11 lat. Jury są czytelnicy i pasjonaci. To właśnie oni wybierają najlepszy budynek. W tym roku w plebiscycie „Building of the Year” oddano około 200 tys. głosów.

W konkursie było 15 kategorii. Wśród zwycięzców znalazł się budynek z Polski. Chodzi o Concordię Design we Wrocławiu na Wyspie Słodowej. Budynek został oficjalnie otwarty w lipcu 2020 roku. Zaprojektowany został przez MVRDV – jedno z najlepszych biur architektonicznych w Europie.

Czytaj: We Wrocławiu powstanie pierwszy ośrodek leczenia otyłości

Budynek łączy w sobie przestrzeń odrestaurowanej XIX-wiecznej kamienicy i nowoczesną część przystosowaną do nowych funkcjonalności. Powstała tam przeszklona przestrzeń gastronomiczna, biura i coworking, a także kompleksowe centrum eventowe. Ogromnym atutem obiektu jest także otwarty taras z pięknym widokiem na miasto, a elementem wyróżniającym jest gigantyczny mural Alicji Białej.

Czytaj: Ćwiczenia ruchowe i oddechowe w Operze Wrocławskiej dla osób po COVID-19

Na co dzień w Concordii pracują przedstawiciele ponad 70 firm, odbywają się także różne eventy online lub hybrydowo.

Mieszkańcy Wrocławia w sierpniu 2020 roku mogli wieczorem spędzić w Concordii swój wolny czas. Aktualnie nie jest to możliwe w związku z COVID-19 i obostrzeniami w całym kraju.

Szukasz pracy w Wrocławiu? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org