Co słychać w Laboratorium Kreatywności?

0
814

Swoje pierwsze kroki stawiało w październiku i choć od tego momentu minęło niespełna pół roku, wrocławskie Laboratorium Kreatywności cieszy się sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego, dobra energia i  uśmiech towarzyszą tu wszystkim od samego progu.

Większość humanistów na dźwięk słowa laboratorium z pewnością by się zjeżyła. W końcu znaczna ich część wolałaby nigdy nie musieć przechodzić w szkole przez tortury związane z nauką przedmiotów ścisłych, których nie potrafili zrozumieć. Byłoby jednak inaczej gdyby uczono w szkole matematyki, fizyki czy informatyki w sposób, w jaki robi to wrocławskie Laboratorium Kreatywności.

Laboratorium przyjazne każdemu

Wystarczy wspomnieć, że Laboratorium Kreatywności przyświecają myśli Alberta Einsteina, który nie był prymusem w szkole.

„Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie.”

A. Einstein

Kierując się wyobraźnią, Laboratorium podchodzi do dzieci inaczej niż w szkole. Predyspozycje danego dziecka są zauważane i uwypuklane. Wykładowcy Laboratorium są czujni na kreatywność uczniów i modyfikują nieco scenariusze zajęć w odpowiedzi na rozwój swoich podopiecznych. Można więc powiedzieć, że dzieci poniekąd współtworzą w jakimś stopniu program zajęć. Ponadto, rodzice mają możliwość zajrzenia na zajęcia swojej pociechy i zobaczenia, jak wyglądają zajęcia i jak sobie radzi ich dziecko.

Laboratorium Kreatywności jest dla każdego. Na dany moment największym odbiorcą Laboratorium są dzieci w wieku szkolnym, najczęściej z podstawówki. Placówka ma jednak nadzieję dotrzeć do tych najmniejszych, zaledwie kilkuletnich dzieci, ale też i do licealistów. Natomiast, jeśli zastanawiacie się, czy Laboratorium na pewno będzie dobrym miejscem dla dziewczyn, to ośrodek zapewnia, że tak zaznaczając, że obecne uczennice Laboratorium w niczym nie odstają od chłopców, a momentami biją ich na głowy.

Zajęcia w Laboratorium Kreatywności jednym pozwolą odkryć nowy świat, drugich wzbogacą o pasję, a trzecim umożliwią postawienie pierwszych poważnych kroków np. w programowaniu czy projektowaniu. Przede wszystkim jednakże program Laboratorium wyposaży wszystkich swoich podopiecznych w większą wiedzę, niż jest to możliwe w szkole publicznej, gdzie nie ma czasu na bardziej indywidualne podejście do ucznia, ani miejsca na klasy o małej liczbie uczniów.

Zobaczcie czym zajmują się uczniowie Laboratorium Kreatywności.

Co słychać nowego?

Pomimo być na rynku stosunkowo niedługo, Laboratorium dynamicznie się rozwija. W swojej ofercie ma nie tylko konkretne kursy, ale również półkolonie i kolonie. Ośrodek planuje nawiązanie współpracy z placówkami naukowymi. Wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym organizuje duże wydarzenie. Szczegóły niedługo zostaną zdradzone. Poza tym, jak już wspominaliśmy, Laboratorium chce poszerzyć grupę swoich odbiorców o najmłodsze dzieci, które będą miały zaledwie kilka lat. W końcu na zdobywanie umiejętności i naukę logicznego myślenia nigdy nie jest za późno.

Kolejną rzeczą, którą Laboratorium pragnie rozwijać i doskonalić są cotygodniowe warsztaty cieszące się zainteresowaniem. Najlepszym dowodem na to są warsztaty zorganizowane w sobotę 9 marca, o których możecie przeczytać w artykule Laboratorium Kreatywności przedstawia kuchnię molekularną dla małych [RELACJA]

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o warsztatach organizowanych przez Laboratorium bądź wziąć w nich udział to śledźcie Facebooka Laboratorium i naszą stronę f7wroclaw.pl. Będziemy Was na bieżąco informować o poczynaniach ośrodka.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.