Czy Wrocław potrzebuje kolejnej galerii handlowej?

0
850

Czego jak czego, ale galerii handlowych we Wrocławiu z pewnością nie brakuje. Niedługo minie rok od otwarcia Wroclavi – olbrzymiego centrum handlowego. W obrębie kilometra od wrocławskiego giganta znajdują się również Renoma, Arkady i Galeria Dominikańska.

Nic dziwnego, że moją reakcją na wieść o otwarciu kolejnego centrum pełnego sklepów było raczej niedowierzanie. We Wrocławiu funkcjonuje około 20 galerii handlowych. Czy miasto na pewno potrzebuje kolejnej?

fot: źródło

Odkryj wiele ciekawych artykułów na naszej stornie f7city.pl

Centrum zlokalizowane będzie na wrocławskich Swojczycach, w bezpośrednim sąsiedztwie najpopularniejszego osiedla mieszkaniowego we Wrocławiu – Olimpia Port dewelopera Archicom. Tak o Swojej Olimpii – czyli kolejnym centrum – mówi deweloper Womak.

I to właśnie lokalizacja jest największą zaletą planowanej galerii. Swojczyce, Wojnów, Kowale czy Strachocin to rozwijające się osiedla, w pobliżu których brakuje niewielkiego centrum handlowego. Swoja Olimpia ma pomieścić zaledwie 30 sklepów, a wizualizacje przedstawiają ją bardziej jako przytulne, kameralne miejsce.

Przeczytaj także: Niegenialna wystawa geniuszy.

fot: źródło

Miasteczko w mieście to hasło, jakie przyświeca projektowi Swojej Olimpii. Deweloper stara się wyodrębnić w zatłoczonym mieście miejsce przytulne i zaciszne , ulokowane poza centrum. To tutaj zwolennicy spokojniejszych zakupów będę czuć się komfortowo.

Budynek ukazany na wizualizacjach utrzymany jest w brązowych barwach, natomiast wewnątrz dominuje drewno. Przyznam, że to miła odmiana od surowej, nowoczesnej Wroclavi czy pełnego  szarości, pustego Sky Towera. Widać, że deweloperowi zależy na utrzymanie ciepłego, niemal domowego klimatu, który mógł skraść serca mieszkańców najbliższych osiedli.

Otwarcie galerii Swoja Olimpia planowane jest na 2020 rok.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!