Dubaj, Oman, Zanzibar – egzotyczne kierunki z Wrocławia!

0
817
Dubaj, fot: źródło

Niektórzy spędzają ferie zimowe w Zakopanem, a inni uciekają przed zimnem do ciepłych, egzotycznych krajów. Ruszyły pierwsze loty czarterowe z Wrocławia do Omanu, za kilka dni kolejny wprost do Dubaju.

Egzotyka cieszy się sporym zainteresowaniem. Oferta przygotowana przez biura podróży na zimę 2018/2019 jest bogata w nowe, nietypowe kierunki, dzięki czemu trafimy do Dubaju, Omanu i Zanzibaru bezpośrednio z Wrocławia.

Dubaj, fot: źródło

Dubaj to w tej chwili jedno z najciekawszych miast na świecie, a tamtejszy klimat sprzyja wypoczynkowi szczególnie od listopada do marca. Zjednoczone Emiraty Arabskie przyciągają tych, którzy szukają niezwykłych wrażeń i atrakcji turystycznych oraz słonecznego wypoczynku mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Oprócz Dubaju lotnisko uruchomiło loty do Omanu. Kraj znajdujący się przy Morzu Arabskim zachwyca wspaniałymi plażami o białym piasku, pustyniami i zabytkami. To w Omanie możemy natknąć się na spacerujące wielbłądy czy spotkać oko w oko z delfinem.

Jednak warto pamiętać o obowiązujących normach kulturowych. W Omanie,  tak jak i innych krajach islamskich, zaleca się przestrzeganie norm dotyczących ubioru czy ramadanu. Kobiety w miejscach publicznych nie powinny pokazywać się z odsłoniętymi ramionami czy w krótkich spodenkach.

Oman, fot: źródło
Oman, fot: źrodło
Oman, fot: źródło

Zanzibar cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego w tym sezonie tour operatorzy, nie tylko Itaka, ale i TUI, zaproponowali nowe kierunki egzotyczne, których atutami są m.in. doskonała pogoda do plażowania i morskich kąpieli, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, a także możliwość zagłębienia się w świat orientu. – dodaje Michał Kozak.

Przeczytaj także: Kevin znowu został sam w domu!

W Dubaju i Omanie temperatura obecnie bliska jest 25 stopni, jednak w Zanzibarze w grudniu sięga nawet 30 stopni. Zanzibar będzie najlepszym wyborem dla miłośników upałów, którzy mają dosyć zimowej pluchy. Wyspa prezentuje jedne z najpiękniejszych plaż Oceanu Indyjskiego. Odpoczynek przy turkusowej wodzie w cieniu palm wydaje się kuszącą propozycją. Dla aktywnych możliwe nurkowanie, podziwianie rafy kolorowej czy zabawa z delfinami i żółwiami morskimi. Plantacja przypraw czy las tropikalny to inne ciekawe atrakcje Zanzibaru, które znacznie urozmaicą zimową nudę.

Zanzibar, fot: źrodło

Wrocławskie lotnisko oferuje loty do coraz to bardziej odległych zakątków świata. Czy skorzystasz z ich oferty?

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Odwiedź naszą stronę: f7city.pl!