Europa na widelcu 2022 powraca do Wrocławia. Będzie pysznie!

0
189
Festiwal "Europa na widelcu" to kulinarne święto Wrocławia. Zdjęcie: Facebook/Europa na widelcu 2022

Kulinarny festiwal „Europa na widelcu” powraca po dwóch latach na wrocławski Rynek i potrwa od 27 maja do 5 czerwca. Będzie bardzo pysznie!

Już od 27 maja do 5 czerwca zapraszamy na największe kulinarne wydarzenie we Wrocławiu – Europa na widelcu! Wielki finał obchodów – europejska biesiada – odbędzie się 4 czerwca w sobotę.

Dobre jedzenie, malowniczy Rynek i wspaniały gość — Robert Makłowicz, to przepis na wspaniale spędzony czas. Żaden miłośnik kulinariów nie może ominąć tego wydarzenia.

Festiwalowi smaków towarzyszyć będzie wiele pysznych wydarzeń, a przede wszystkim dobre jedzenie z różnych państw Europy.

Czytaj: Na Rondzie pl. Powstańców Śląskich powstaje miejska plaża ze sceną muzyczną

W tym roku spotkamy się przy wspólnym stole w myśl hasła: „Apetyt na dobre relacje. Wspólny posiłek, jednoczy, cieszy i godzi”, ponieważ rok 2022 to Rok Dobrych Relacji.

To doskonała okazja, aby zasmakować różnych potraw z 12 krajów Europy, w tym Polski i Ukrainy.

„Po dwóch latach pandemii, jestem spragniony ludzi i spotkań z nimi. Nie ma bardziej optymistycznego widoku niż tysiące ludzi połączonych w odwiecznym rytuale konsumpcji” – mówi Robert Makłowicz, pomysłodawca Europy na widelcu.

Czytaj: Nowa inwestycja we Wrocławiu. Powstają tu zbiorniki retencyjne

Dzięki organizowanej od 2009 roku Europie na widelcu udało się wypromować lokalne produkty.