Festiwal fotografii Olympus

0
736
źródło: olympus

W ubiegłym roku Olympus Perspective Playground odbył się zaledwie w szesnastu miejscach w Europie. Tym razem zawitał również do Wrocławia. Unikatowe święto fotografii potrwa do 10 marca.

Czym jest Olympus Perspective Playground? To rozciągająca się na ponad 2000 metry kwadratowe interaktywna wystawa, na której powstają wyjątkowe fotografie. Przypomina plac zabaw i w pełnym stopniu nim jest. Uczestnicy spacerują od wystawy do wystawy, bawiąc się i robiąc zdjęcia, które nie mogłyby powstać nigdzie indziej.

Obecnie amatorzy fotografii ograniczają się do smartfonów i to nimi wykonują – często słabej jakości – zdjęcia. Podczas Olympus Perspective Playground kamery, w jakie wyposażone są telefony, będzie można zastąpić profesjonalnym sprzętem. Każdy uczestnik otrzyma kompaktowe i lekkie bezlusterkowce Olympus OM-D i PEN, którymi będą mogli robić zdjęcia na terenie wystawy. Zwiedzający przy wyjściu otrzymają w prezencie karty pamięci, na których znajdą się zrobione przez siebie zdjęcia. Kilka wybranych można także wywołać na miejscu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nowe urządzania Olympus zostaną przetestowane, zaś uczestnicy otrzymają ciekawą pamiątkę. Dla wielu osób będzie to pierwsze spotkanie z profesjonalnym sprzętem – amatorzy mogą odkryć w sobie pasję do fotografii. Natomiast profesjonaliści skorzystać z oryginalnych przestrzeni, teł do zdjęć.

Przeczytaj: Najbliższy dom publiczny z seks-lalkami znajduje się 400 km od Wrocławia.

Instalacje nadają nieograniczone możliwości. Geometryczne, neonowe kształty i wzory pobudzają kreatywność fotografów. „EyeCatcher” nawiązuje do specyfiki ludzkiej tęczówki, świetnie wpisując się w tematykę wystawy, a jednocześnie umożliwiając stworzenie wyjątkowo zdjęcia tuż obok oka olbrzymich rozmiarów. Wiele wystaw zaprasza do współpracy uczestników, zmienia się zgodnie z ich ruchami, bawi się światłem. Wykorzystują to zwiedzający, tworząc niecodziennie, nietuzinkowe zdjęcia. Kolorowe światła, oryginalna przestrzeń poddają się nieograniczonym pomysłom uczestników.

– Cieszymy się, że po tak dużym międzynarodowym sukcesie, festiwal Olympus Perspective Playground dotarł także do Polski – powiedział Tomasz Mrzygłód, Prezes Zarządu Olympus Polska. Wrocław jest dla nas szczególnym miejscem tym bardziej, że w 2018 roku otworzyliśmy tam centrum usług biznesowych. Mamy nadzieję, że wystawa dostarczy odwiedzającym niezapomnianych wrażeń – dodaje Agnieszka Orłowska, Dyrektor Zarządzająca OBSE we Wrocławiu.

Wystawą Olympus Perspective Playground firma świętuje swoje pojawienie się na rynku. Olympus nie tylko ożywia kulturę, ale również daje szansę rozwoju zawodowego fotografom – w nowej siedzibie zatrudnienie znajdzie 300 osób.

Wystawa odbywa się w Czasoprzestrzeni, w starej zajezdni tramwajowej Dąbie przy ul. Tramwajowej. Potrwa do 10 marca. Wstęp jest darmowy, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja w celu uzyskania biletu wstępu.

Zdjęcia wykonane przez uczestników wystawy:

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Zajrzyj na naszą stronę: f7city.pl