Festiwal Równych Praw. Kalendarz wydarzeń.

0
875

Zbliżający się 10. Marsz Równości poprzedzony jest Festiwalem Równych Praw. To cały tydzień przygotowań, równościowych wydarzeń i zbliżeń z kulturą. Gdzie się wybrać?

30.09 – Spotkanie tęczowych rodzin

Organizatorzy podają, że około 50 tysięcy dzieci w Polsce wychowane jest przez homoseksualistów. Piknik tęczowych rodzin to okazja do swobodnej rozmowy, dyskusji – uczestniczy będą mogli bez obaw przed ostracyzmem społecznym i opinią publiczną podzielić się swoimi przeżyciami. Zaproszone są również osoby, które dopiero zastanawiają się nad powiększeniem rodziny; mile widziani będą również wspierający ich przyjaciele.

1.10 – Z psychologiem o dumie

Prowadzącym spotkania jest psycholog i psychoterapeuta Paweł Pawłowski. Podczas dyskusji nie tylko pojawią się tematy związane z zaletami płynącymi z pewności siebie, ale również zwrócona zostanie uwaga na negatywne skutki nadmiernej dumy. Zainteresowani rozwojem psychoseksualnym z pewnością dowiedzą się jeszcze więcej na edukacyjnym spotkaniu z ekspertem.

fot: źródło

2.10 – Hard Paint – Przedpremierowy pokaz filmu

Wtorek to dzień aż trzech różnych wydarzeń, a jednym z nich jest przedpremierowy pokaz filmu. Kino Nowe Horyzonty przygotowało kilka tęczowych pokazów, które odbywają się w kolejnych dniach. Wybierane filmy są związane tematycznie z LGBT+, a także licznie nagradzane i doceniane przez festiwale filmowe.

Zobacz, co nowego w Poznaniu na naszej stronie f7poznan.pl

3.10 Przebłyski z Robertem Rientem – spotkanie autorskie

Robert Rient jest autorem głośnego reportażu „Świadek”, powieści „Duchy Jeremiego” i najnowszej (premiera 19.09.2018) powieści non-fiction „Przebłyski”. W 2016 Robert Rient był też inicjatorem „Listu otwartego do lesbijek, gejów, biseksualnych i transpłciowych, którzy pozostają w ukryciu, podpisany przez lesbijki, gejów, biseksualnych i transpłciowych, którzy się ujawnili” i wywołał nim szereg dyskusji. Spotkanie z pisarzem, dziennikarzem, a zarazem interesującą osobowością odbędzie się w siedzibie Kultury Równości.

fot: źródło

4.10 Kiedy seks staje się niebezpieczny – spotkanie sex ed. / Damskie szorty – kino lesbijskie

Edukacyjne spotkanie, podczas którego poruszone zostaną tematy związane z chorobami wenerycznymi, zakażeniem HIV, ryzykiem i profilaktyką. Natomiast w Nowych Horyzontach odbędzie się projekcja różnorodnych filmów krótkometrażowych opowiadających o kobiecych namiętnościach.

Przeczytaj także: Polacy w półfinale Mistrzostw Świata w Siatkówce 2018

5.10 Między słowami: interpłciowość. / Tęczowe granie piłki nożnej kobiet

Osobiste spotkanie z Magdą Rakitą. Poruszony zostanie temat interpłciowości, aktywistka podzieli się własnym doświadczeniem, przeżyciami i emocjami. Uczestnicy nie tylko dowiedzą się, czym jest interpłciowość, ale będą mieli szansę poznać osobę inter od podszewki. To wszystko odbędzie się na Kniaziewicza, natomiast w Hali Sportowej będzie miał miejsce tęczowy mecz piłki nożnej kobiet.

6.10 – Wrocławski Marsz Równości

Finałem Festiwalu Równych Praw jest już dziesiąta edycja Wrocławskiego Marszu Równości.

fot: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!