Gastro Miasto – Smakuj Wrocław

0
925

To był kolejny wyjątkowy weekend dla wrocławskiej gastronomii. Gastro Miasto zakończyło 5. edycję, a już niebawem kolejne spotkanie z pysznym jedzeniem w Browarze Mieszczańskim.

fot: źródło

Gastro Miasto to ciekawy koncept, który narodził się tego lata. Przez całe wakacje, co dwa tygodnie, przestrzeń Browaru Mieszczańskiego opanowana jest przez znane restauracje i foodtrucki. Przeniesienie potraw restauracyjnych na ulicę pozwala na poznanie, odkrycie zupełnie nowych smaków. Restauracje specjalnie przygotowują mniejsze porcje swoich standardowych potraw, aby degustacje przebiegały jak najsprawniej. Letni weekend, klimatyczny Browar, pyszne jedzenie i poszerzanie gastronomicznych horyzontów w rytmie dobrej muzyki. No tak, zadbano również o ucztę dla ucha. Zagrali HooDoo Trio, Alicja Janosz & Natalia Lubrano Jam Band, Anja Sei Acoustic Trio oraz DJ Endless i DJ Skipless. Muzycznie jest równie różnorodnie jak kulinarnie – wieczorem można poczuć imprezowy nastrój, a w ciągu dnia zrelaksować się w czasie muzycznych spotkań dla dzieci. Najmłodsi mogą również bawić się na dmuchawcach, zajadać watę cukrową czy gonić bańki mydlane. Podczas warsztatów kulinarnych „Chaczapuri dla dzieci” mają również dostęp do wałków – w ostatni weekend uczono przygotować tradycyjny gruziński placek. Uwieńczeniem atrakcji kulinarnych dla dzieci był pokaz przygotowania lodów za pomocą ciekłego azotu. Zadbano również o spożytkowanie energii najmłodszych w aktywny sposób. Niedziela upłynęła razem z Parkiem Trampolin GOjump oraz agencją Hi Kids, które przeprowadzały zajęcia z arteterapii, choreoterapii, akrobatyki i parkour.

fot: źródło
fot. źródło

W czasie gdy dzieci się bawią, skaczą, gotują i śpiewają, dorośli mogą smakować. Weekendy z Gastro Miasto są różnorodne – kuchnia ukraińska reprezentowana jest przez restaurację Hortyca, Yemsetu i Chingu odpowiada za azjatyckie smaki, a Kartel nakarmi miłośników meksykańskiego jedzenia. Znajdzie się coś dla wegan i fanów owoców morza. Jeśli wolisz słodkości to możesz odwiedzić stoiska Krasnolóda, Petits Fours, Lady’s FOOD TRUCK czy Legal Cakes. Nie zabraknie burgerów, grillowanych szaszłyków, pampoochów czy pastrami. Chyba, że chętnych będzie bardzo dużo – wtedy może zabraknąć. 🙂  Sponsorami weekendowego chilloutu jest Browar wBrew. Barem zatroszczył się RUMBAR, który serwował wina, a na kawoszy czekał Etno Café. Gastro Miasto zaspokoi każde pragnienie, spełni każdy oczekiwania.

fot: źródło

Spędzanie weekendu na rozpieszczaniu podniebienia to zawsze dobry pomysł. Co więcej, odkrywanie nowych miejsc na mapie wrocławskiej gastronomi to nie jedyne zajęcie, jakiemu można się oddać w czasie Gastro Miasto. Oprócz wspomnianych warsztatów dla dzieci organizowane są również zajęcia dla dorosłych. W ostatni weekend uczestnicy uczyli się przyrządzać tatara z łososia – co przygotują w czasie kolejnej edycji? Niecierpliwie wypatrujemy szczegółów dotyczących szóstego spotkania w Browarze Mieszczańskim.

Zobacz, co dzieje się w Krakowie – f7krakow.pl

fot: źródło