[AKTUALIZACJA] Gigantyczny pożar przy Szczecińskiej. Akcja wciąż trwa!

0
727
zdjęcie/źródło: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/wielki-pozar-we-wroclawiu/01njd1g#slajd-1

Wrocławska hala przy ulicy Szczecińskiej wciąż płonie. Dogaszanie pożaru można trwać jeszcze kilka dni. Na kiejscu pracuje już ponad 45 zastępów straży pożarnej.

Pożar hali przy ulicy Szczecińskiej rozpoczął się w niedzielę 17 grudnia po godzinie 20. Straż pożarna nadal walczy z ogniem. Na szczęście udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia na pobliską sartownie śmieci WPO Alba.

W płonącej hali znajdowały się miedzy innymi butle z acetylenem, które co chwilę wybuchały aż doszło w końcu do zawalenia się części budynku.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk informuje, że hala była nielegalnym składowiskiem:

Od dwóch lat wiedzieliśmy, że są tam gromadzone odpady. Pisaliśmy pisma do prokuratury. Biegły stwierdził, że faktycznie tak jest, ale nie ma tam materiałów niebezpiecznych. Prokuraturę sprawę umorzyła. Złożę wniosek o ponowne wznowienie tego postępowania i poproszę prokuratora regionalnego, aby objął nadzorem to postępowanie. Mam nadzieję, że do takich postanowień nigdy już we Wrocławiu nie dojdzie

Cytat: źródło

Na daną chwilę ucierpiały tylko dwie osoby, ochotnicy. Mężczyzna ma skręconą kostkę, a kobieta poparzoną rękę.

mł. bryg. Remigiusz Adamańczyk, zastępca komendanta miejskiego PSP we Wrocławiu informuje:

Cały czas staramy się zlokalizować pożar. Ze względu na ilość zgromadzonych materiałów potrwa to dość długo. Będziemy musieli dostać się do zarzewi ognia w głębi składowiska i dogasić je, aby służby porządkowe mogły wejść na ten teren.

Cytat: źródło

Służby będą na bieżąco informować o postępach akcji. Apelują do mieszkańców okolicy o pozostanie w domach.

Uwaga, potężny pożar hal magazynowych przy ul. Szczecińskiej. Pali się hala magazynowa o długości około 150 metrów. Strażacy na pewno jej nie ugaszą. Trwa obrona składowiska odpadów przylegającego do hali i sąsiadujących budynków. Jak ostrzega Leszek Logosek pełniący dyżur w Centrum Zarządzania Kryzysowego, jeśli ktoś nie ma potrzeby wychodzenia na dwór, powinien pozostać w domu i zamknąć okna, a jeśli ktoś jest poza domem, powinien do niego jak najszybciej wrócić.

Publisert av Rada Osiedla Żerniki Søndag 16. desember 2018

Jak ostrzega Leszek Logosek pełniący dyżur w Centrum Zarządzania Kryzysowego, jeśli ktoś nie ma potrzeby wychodzenia na dwór, powinien pozostać w domu i zamknąć okna, a jeśli ktoś jest poza domem, powinien do niego jak najszybciej wrócić. (źródło)

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl