Hubska jeszcze czeka, ale Pułaskiego już ruszała

0
840
zdjęcie/źródło: https://gazetawroclawska.pl/drogowcy-wrocili-na-pulaskiego-ma-byc-przejezdna-w-styczniu/ga/13739460/zd/32744454

Niekończący się remont z szansami na finał. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły nowego wykonawcę odpowiedzialnego za dokończenie przebudowy ul. Pułaskiego. Przy dobrych warunkach atmosferycznych ulica będzie przejezdna już pod koniec stycznia. W najbliższych tygodniach Wrocławskie Inwestycje przedstawią również firmę, która zakończy prace na ul. Hubskiej.

Remonty ul. Hubskiej, Pułaskiego i Buforowej zaczęły się mniej więcej w tym samym czasie, po wakacjach w 2017 roku. Przebudowa tej ostatniej to zdecydowanie największa z inwestycji. Czas, jaki otrzymał jej wykonawca na realizację prac to 2 lat. Modernizacja ul. Hubskiej i Pułaskiego miała potrwać niecały rok. Tymczasem 6 miesięcy po upływie pierwotnego terminu oddania do użytku ul. Hubskiej i Pułaskiego to ul. Buforowa wydaje się bliżej końca remontu.

Koniec żartów

Latem 2017 roku Wrocławskie Inwestycje podpisały dwa duże kontrakty. Pierwszą umowę zawarto z firmą Strabag. Wykonawca ten zobowiązał się zrealizować przebudowę i rozbudowę ul. Buforowej do wiosny 2019 roku. Remont ul. Hubskiej i Pułaskiego Wrocławskie Inwestycje powierzyły firmie Balzola.

Balzola miała ukończyć prace remontowe do września 2018 roku. Po negocjacjach z Wrocławskimi Inwestycjami termin realizacji zadania wydłużono do końca grudnia 2018 roku. Niestety od kilku miesięcy na ul. Buforowej i Pułaskiego nic się nie dzieje. Rzadko kiedy widać na terenie budowy pracowników. Choć właściwie można powiedzieć, że nigdy ich tam nie ma.

Wrocławskie Inwestycje straciły cierpliwość po kolejnej próbie przełożenia przez firmę Balzola terminu zakończenia remontu na przełom marca/kwietnia 2019 roku. W konsekwencji, 5 grudnia wrocławska spółka zerwała kontrakt z hiszpańską firmą. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Happy end

13 grudnia Wrocławskie Inwestycje ogłosiły nowego wykonawcę prac na ul. Hubskiej i Pułaskiego. Przebudowę ma dokończyć firma PD Zbigniew Ziajka. Jak informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji, umowa z PD Zbigniew Ziajka została zawarta bez organizowania wcześniej przetargu.

Ze względu na pilną konieczność zabezpieczenie pozostawionej przez poprzedniego wykonawcę infrastruktury oraz potrzebę doprowadzenia ul. Pułaskiego do ruchu, umowa na tę część zadania zwarta została w tzw. trybie z wolnej ręki. Kontrakt wart jest prawie 3,8 mln zł i zakłada przywrócenie przejezdności w przyszłym miesiącu, do końca stycznia 2019.

– cytat: źródło

Prace na ul. Pułaskiego już teraz mają ruszyć pełną parą. Patrząc na długoterminową prognozę pogody, to wszystko wskazuje na to, iż nowy wykonawca faktycznie ma duże szanse na zakończenie prac końcem stycznia.

Wrocławskie Inwestycje poinformowały również, że na dniach zostanie ogłoszony przetarg mający wyłonić firmę, która ukończy przebudowę ul Hubskiej i budowę mających znajdować się tam torów tramwajowych.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl

źródło artykułu: gazetawroclawska