Hurkacz w finale kwalifikacji do US Open. Czy dzisiaj spełni się kolejne marzenie Wrocławianina?

0
615

Chwilowe kłopoty i wojna nerwów. Hubert Hurkacz zwycięsko wychodzi z opresji i awansuje do finału kwalifikacji US Open.

Hubert Hurkacz wyszedł na mecz II rundy kwalifikacji do US Open jako faworyt. 109 rakieta męskiego tenisa jest notowana o ponad 100 miejsc wyżej od swojego rywala z Białorusi, który zajmuje 260 pozycję w rankingu ATP. Co więcej, Polak jest rozstawionym zawodnikiem kwalifikacji US Open, a Gerasimow nie. Jednakże zwycięstwo nie przyszło Hurkaczowi z łatwością. Już od samego początku meczu Polak miał problemy w swoich gemach serwisowych. Był nieco sztywny i pomimo udanych kilku asów, popełnił aż 4 podwójne błędy serwisowe. To Białorusin zdawał się mieć kontrolę nad wymianami i doprowadził do przełamania na 3:2. Nie wykorzystał jednak piłek setowych przy stanie 5:4, co nieco zmobilizowało wrocławskiego tenisistę, który następnie doprowadził do wyrównania i nerwowego dla obu graczy tie-breaka, z którego ostatecznie wyszedł zwycięsko 7:5.

W drugim secie Polak odzyskał pewność siebie. Wyraźnie poprawił jakość gry i koncentracje. Zaczął też lepiej serwować. Nie popełnił w tym secie już żadnego podwójnego błędu przy serwisie. Bez większych problemów doprowadził do dwóch przełamań i ostatecznej wygranej 7:5, 6:3. Dzięki pokonaniu Gerasimowa Hurkacz awansował do finału kwalifikacji do US Open i od udziału w nowojorskim wielkim szlemie dzieli go już tylko jeden krok!

Powodzenia Hubert

Z okazji debiutu Hurkacza w kwalifikacjach do US Open, polski fanklub wrocławskiego tenisisty przygotował dla niego małą niespodziankę. Na serwisie YouTube fanklub zamieścił filmik, w którym zestawiają najlepsze cechy gry Polaka i życzą mu powodzenia.

 

 

Finałowy mecz Polaka w kwalifikacjach US Open już dziś o godzinie 17:00 polskiego czasu. Wrocławski tenisista zmierzy się z Hiszpanem Pedro Martinezem (ATP 182).

Hubert, trzymamy kciuki za twój awans do turnieju głównego US Open!

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Świat zachwycił się muralem Polaków, który stworzyli w Rzymie. – f7city.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: OD 1 WRZEŚNIA NIE BĘDZIE MOŻNA UŻYWAĆ TYCH ŻARÓWEK. UE WPROWADZIŁA KOLEJNY ZAKAZ. – f7dobry.com

zdjęcie główne: źródło