Idealne studia dla miłośników jogi – nowy kierunek na Uniwersytecie Wrocławskim

0
1372

Studia powinny odpowiadać naszym zainteresowaniom czy pasjom. Czasami połączenie hobby z wykształceniem jest trudniejsze niż nam się wydaję, ale czasami nawet najbardziej specyficzne zamiłowania mają swoje odzwierciedlenie na uczelniach. Od października pasjonaci jogi będą mogli rozciągać się na podyplomowych studiach na Uniwersytecie Wrocławskim.

Studia Podyplomowe Jogi Klasycznej będą prowadzone na Wydziale Filologicznym. W czasie trwania studiów uczestnicy będą brać udział w zajęciach praktycznych i teoretycznych. Uniwersytet oferuje pogłębienie wiedzy i umiejętności w zakresie współczesnej jogi klasycznej: jogi posturalnej, technik medytacyjnych oraz oddechowych, a także zdobyć podstawową wiedzę dotyczącą ajurwedy, filozofii i etyki jogi oraz podstaw sanskrytu w ramach terminologii jogicznej.

Uczelnia oferuje aktywne czytanie klasycznych tekstów jogi oraz literatury związanej z ajurwedą – czyli systemem medycyny indyjskiej, która zajmuje się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców z Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych. Natomiast praktyczne ćwiczenia jogi posturalnej oraz technik medytacyjnych odbędą się pod okiem instruktorów z Akademii Wychowania Fizycznego. Studenci poznają oblicze współczesnej jogi oraz klasyczne teksty, zwiększą swoje umiejętności medytacyjne – mają szanse stać się ekspertami kultury jogicznej.

Co zrobić, aby dostać się na studia jogi klasycznej?

Joga klasyczna prowadzona jest jako studia podyplomowe, stąd konieczność ukończenia innego kierunku. Niezbędne jest również zaświadczenie od lekarza oraz minimum roczny staż – nie są to studia dla początkujących. Kandydatów czeka rozmowa kwalifikacyjna, podczas której będą mieli szansę zaprezentować wstępne pozycje jogi oraz opisać zajęcia, w jakich brali wcześniej udział. Spełnienie wszystkich wymogów wystarczy, aby kandydat został przyjęty.

Studenci, którzy ukończą kurs, zyskują liczne kwalifikacje. Absolwent posiada wiedzę i umiejętności pozwalające mu na pracę jako instruktor jogi. Szeroka tematyka zajęć pozwala na poszerzenie wiedzy w wielu aspektach – kulturowych, filozoficznych, psychologicznych, pedagogicznych, biologicznych oraz edukacyjno-kształceniowych. Bez wątpienia są to studia interdyscyplinarne.

Bitwa o Dywizjon 3 – przeczytaj o rywalizacji dwóch filmowych produkcji

W wielu miastach w Polsce odbywają się kursy jogi, jednak Wrocław jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie joga klasyczna wykładana jest na publicznej uczelni. Unikatowy kierunek nie tylko zachęca miłośników jogi, ale również pozytywnie wpływa na postrzeganie Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczelnia zaczyna interesować się oryginalnymi, nietypowymi kierunkami, dzięki czemu jego oferta jest znacznie bogatsza.

Jesteś z Krakowa? Sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście! www.f7krakow.pl

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Zdjęcie główne: źródło