Najpierw był rower miejski. Potem doszły wypożyczalnie aut i skuterów. Wszystkie pomysły okazały się strzałem w dziesiątkę. Czas więc przetestować elektryczne hulajnogi. Na pierwszy ogień testów idzie Wrocław.
Wrocławska wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg na minuty rusza już w tym tygodniu. Jednoślady będzie można wypożyczać poprzez aplikację na smartfony i pozostawiać w dowolnym miejscu. Na początek udostępnionych zostanie kilkaset hulajnóg. Ich ilość będzie się zwiększać w zależności od zainteresowania użytkowników i współpracy z władzami Wrocławia.
Elektryczne hulajnogi są własnością amerykańskiej firmy Lime, start-upu wspieranego m.in. przez Google i Ubera, który chce podbić polski rynek. W rozmowie z Rzeczpospolitą dyrektor generalny polskiego oddziału Lime, Marek Łusiak, uzasadniał wybór Wrocławia na pierwszy punkt wypożyczalni, mówiąc:
Poziom korzystania z miejskich rozwiązań zrównoważonej mobilności jest wyższy w porównaniu z krajami Europy Zachodniej, a przy tym cały czas nasze miasta pozostają jednymi z bardziej zakorkowanych na świecie. Postawiliśmy na Wrocław, bo jest otwarty na idee zrównoważonej, współdzielonej mobilności. Ma miejski system wypożyczalni samochodów elektrycznych, jest tu też aplikacja agregująca dostępne rozwiązania komunikacyjne w mieście.
cytat: źródło
Do you know how to Lime?
Przy promocji swojego pomysłu amerykański start-up często posługuje się sloganem How to Lime. Wykorzystując więc ich hasło, pytamy Was czy wiecie już how to Lime? Jeżeli nie to zapraszamy do obejrzenia, krótkiego filmiku instruktażowego opublikowanego przez amerykańską firmę.
Jak więc już wiecie, korzystanie z elektrycznej hulajnogi Lime jest bardzo proste. Wystarczy ściągnąć na telefon darmową aplikację Lime, założyć w niej konto, dodać kartę płatniczą lub doładować konto z góry, podejść do wybranej hulajnogi, zeskanować jej kod przy użyciu aplikacji i w drogę.
Gotowość do pracy hulajnoga sygnalizuje czerwonym światełkiem przy tylnym kole i uruchomieniem prędkościomierza i wskaźnikiem naładowania akumulatora. Manetka pod prawą ręką to przyśpieszenie, a pod lewą to hamulec. Po zakończeniu użytkowania można porzucić hulajnogę w dowolnym miejscu i trzeba ją zablokować w aplikacji. Użytkowanie elektrycznej hulajnogi zależne jest od przepisów w danym Państwie. W związku z tym w Polsce nie potrzebujemy prawa jazdy ani kasku, żeby wypożyczyć jednoślad firmy Lime.
Jak Wam się podoba pomysł firmy Lime? Czy jest to przydatne rozwiązanie we Wrocławiu? Skorzystacie z wrocławskich hulajnóg?
Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi w Polsce? Zajrzyj na naszą nową stronę poświęconą wszelkim imprezom —> https://www.cityrozrywka.pl/
PRZECZYTAJ TAKŻE: Tworzymy naturalne kosmetyki! Hand Made dla dorosłych. – f7krakow.pl
Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!
Zdjęcie główne: źródło