Kawa jest szczęściem – Felicità. Wrocław Coffee Marathon

0
1551
Kofeina By Incognito. fot: źródło

Wbrew pozorom lubimy rutynę i swoje małe przyczajenia. Jedna owocna wizyta w kawiarni gwarantuje, że wrócimy tam kilka razy. I najprawdopodobniej zamówimy to samo. Po co ryzykować rozczarowaniem, skoro już mamy sprawdzone, wypróbowane danie? Znów w tym samym miejscu, znów nad tą samą kawą. Bezpiecznie i spokojnie.

Co mogłoby skłonić do szukania nowych miejsc, próbowania nowych rzeczy? Być może cena. O wiele łatwiej pokusić się o zamówienie czegoś nowego, jeśli cena jest zachęcająca.

Wrocław Coffee Marathon, znany wcześniej jako KAWA Festiwal, pozwala właśnie na odkrycie, poznanie i posmakowanie nowości. Dzięki temu wydarzeniu rzesza miłośników kawy odwiedza nowe miejsca, doświadcza „kunsztu i kreatywności wrocławskich baristów i cukierników”.

fot: źródło

Kawowy Maraton odbywał się co kwartał. W trakcie kilku dni trwania maratonu kawiarnie mają za zadanie przygotowanie festiwalowej kawy i dedykowanego jej deseru. Festiwalowy zestaw, w każdym z miejsc, kosztuje jedynie 12 zł. Deser i kawa sprzedawana są również osobno, wówczas cena wynosi 7 zł.

Kawiarnie nie tylko przygotowują coś wyjątkowego, aby zachęcić wrocławian do wizyty i zyskać nowych klientów. Wrocław Coffee Marathon za każdym razem organizuje plebiscyt, podczas którego wybierany jest najlepszy zestaw. Głosowanie odbywa się na Facebooku. W jesiennej edycji bierze dział niemal 50 kawiarni rozsianych na wrocławskiej mapie – rywalizacja kawiarń wpływa na jeszcze lepszy smak festiwalowych zestawów.

Paloma Coffee. fot: źródło
Black Point Cafe Leśnica. fot: źródło
Café Vincent Wrocław – Ruska. fot: źródło
Egg Cafe. fot: źródło
Food Think Tank. fot: źródło
FABRYKA CHWIL. fot:źródło

Na zdjęciu głównym festiwalowy zestaw z Kofeina by Incognito.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj ? 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl