Szybkie tempo życia jest niemalże czołową cechą współczesnego społeczeństwa. Pośpiech, stres, natłok obowiązków nie tylko negatywnie wpływa na jakość snu, ale sprawia, że mamy na regenerację coraz mniej czasu. Odpowiedzią na problemy związane z brakiem wypoczynku jest Kawiarenka Snu.
Ze smartofonem w dłoni, z laptopem przez oczami, z ulicznym hałasem w uszach – jesteśmy poddawani milionom różnych bodźców jednocześnie. Gdzie można od nich uciec? W kamienicy na Sukiennicach 1/2/5 znajduje się Kawiarenka Snu wraz z Pokojem Drzemek. Z sufitu zwisają białe, duże chusty, w których można się położyć niczym w hamaku. Zasypiający czują jakby ktoś kołysał ich do snu, a otaczająca ich chusta przytula z każdej strony.
Relaks i spokój w takim miejscu osiąga najwyższy poziom.
Chusty otoczone są leśną aranżacją. Sztuczna trawa, relaksacyjna muzyka, dotlenione powietrze, konary drzew – to wszystko ma uspokoić pobudzone zmyły, pozwolić się odprężyć i wyciszyć. Kawiarenka Snu, chociaż znajduje się w centrum miasta, przenosi z nas na leśną polanę.
Drzemka trwa 20 minut, ponieważ – jak argumentuje założycielka, Magdalena Filcek – to najzdrowsza długość snu w ciągu dnia. Dłuższy odpoczynek mógłby „oszukać” organizm i pozwolić mu wierzyć, że przed nim 8-godzinny, nocny wypoczynek. Pobudka po dłuższym czasie niż 20 minut mogłaby być bardziej męcząca niż brak drzemki. Natomiast krótka regeneracja pozwoli dodać energii.

Ładujemy telefony, ładujemy samochody, a zapominamy o nas. Nie mamy wtyczki, za pomocą której możemy się naładować. Jedyną możliwością odzyskania energii i zregenerowania się jest sen. – wypowiada się Flicek, argumentując sens powstania takiego miejsca jak Kawiarenka Snu.
Z usługi skorzystali delegaci COP24 – odpoczynek pomiędzy debatami szczytu klimatycznego zapewniała właśnie Kawiarenka Snu. Pojawiła się różnych na różnych konferencjach, nie tylko w Polsce, ale również za granicą – w Londynie, Miami, Nowym Jorku. Z Kawiarenki korzystają także firmy, które wykupują dostęp pracownikom, aby zwiększyć efektywność ich pracy. Istnieje również opcja zamówienie pokoju i stworzenia go wprost w firmie, tak aby pracownicy mogli korzystać z niego podczas przerw. Oprócz leśnej aranżacji, jaka jest utworzona we Wrocławiu, Kawiarenka Snu oferuje wersję podniebną oraz słoneczną.
Całkiem niedawno Pokój Drzemek pojawił się w jednej z wrocławskich podstawówek. W Szkole Podstawowej nr 84 uczniowie podczas przerw mogą zregenerować siły, zrelaksować się i zdrzemnąć na leśnej polanie.
Jednak nie tylko uczestnicy wyczerpujących debat i oraz uczniowie mogą skorzystać z dobrodziejstw Kawiarenki. Dla wrocławian Pokój Drzemek stoi otworem – wystarczy jedynie wcześniejsza rezerwacja dostępnego terminu. Dwudziestominutowa regeneracja na leśnej polanie to koszt 55 złotych, natomiast odpoczynek połączony z warsztatami dotyczącymi snu kosztuje 90 złotych. Opcja z muzyką fortepianową graną na żywo to wydatek rzędu 130 złotych.
Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu otrzymała nie tylko Wellbeing Quality Certificate 2019 ale również najwyższe rekomendacje od władz ONZ realizujących Szczyty Klimatyczne UNFCCC oraz Ministerswa Środowiska.
Publisert av Kawiarenka Snu Fredag 22. mars 2019
Zainteresują Cię również:
Codziennie zbiera śmieci z ulic Poznania, daje do myślenia!
Lotnisko z największym krytym wodospadem świata
Usuwanie nowotworów echolaserem – pierwsza taka operacja w Polsce