Kulinarne święto po raz kolejny zagości we Wrocławiu

0
714
www.facebook.com/sutrykjacek

Europa na widelcu odbywa się co roku, jednak tegoroczna edycja jest wyjątkowa – świętowane będą dwa ważne jubileusze.

Po raz pierwszy Europa na widelcu odbyła się 4 czerwca 2009 roku –  wówczas obchodzono dwudziestą rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce. To wydarzenie pozwoliło na wejście do Unii Europejskiej, dlatego też na wrocławskim rynku pojawiają się smaki z całej Europy. Podczas tegorocznej edycji świętujemy dwa okrągłe jubileusze – trzydziestolecie czerwcowych wyborów i piętnastolecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Jakie atrakcje przygotowano?

Jednym z najatrakcyjniejszych wydarzeń jest Dinner in the Sky, podczas którego uczestnicy mają szansę zjeść posiłek 50 metrów nad ziemią. Podniebna  restauracja nie należy do tanich rozrywek. Kawa oraz deser w przestworzach to koszt 183 zł od osoby, natomiast za obiad trzeba zapłacić 389 złotych.

Z tej wysokości uczestnicy będą mieli szansę podziwiać widok, jaki rozciąga się nad Rynkiem. Standardowy krajobraz wzbogacony zostanie drewnianymi domkami, które już zaczynają pojawiać się na Rynku. Podobnie jak podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego wokół Ratusza znajdą się stoiska z różnymi przekąskami, jednak zamiast świątecznych oscypków będzie można spróbować smaków z europejskich krajów.

?Wszystkich wielbicieli food trucków oraz smakoszy piwa ? zapraszamy do Browar Mieszczański Wrocław na Europejski strEAT…

Publisert av Smaki Wrocławia Tirsdag 21. mai 2019

Robert Makłowicz, ambasador festiwalu, zachęca do degustacji dań z 15 krajów Europy. Odbędzie się ona 1 czerwca w ramach Europejskiej Biesiady. Oprócz tradycyjnej kuchni europejskich państw, wrocławianie zostaną poczęstowani tortem. Makłowicz wraz z prezydentem Jackiem Sutrykiem rozdadzą pomiędzy zebranych 100 kilogramów ciasta.

Europa na widelcu to nie tylko uczta dla podniebienia – zadbano również o muzyczne atrakcje. Podczas Europejskiej Biesiady zagra m.in. Krzysztof Cugowski oraz orkiestra Dziubek Band pod kierunkiem Mariusza Dziubka. Ze względu na to, że tegoroczne święto odbywa się podczas Dnia Dziecka przygotowano także rozrywkę dla najmłodszych.

Obchody Europy na widelcu nie ograniczają się do Rynku. Świętuje wiele instytucji pozornie nie związanych z gastronomią – w Kinie Nowe Horyzonty zaplanowano seanse filmów poruszających tematykę kulinariów.

Wszystkie wydarzenia towarzyszące festiwalowi zostały przedstawione przez Roberta Makłowicza 21 maja w Art Hotelu. Szczegółowy plan festiwalu dostępny jest tutaj.

www.facebook.com/sutrykjacek

Przeczytaj także:

Bilety do kina i na tramwaj za butelkę. W Warszawie powstaną…

Uber wprowadza szkolenia dla kierowców. Także z języka polskiego.

Problemy z komunikacją miejską? Porozmawiaj z prezesem MPK