Kulinarne wycieczki po różnych zakątkach świata

0
821
Paloma Coffee

Urban Coffee Marathon ponownie zawitał do Wrocławia – tym razem oferuje festiwal kawy oparty na motywie wycieczek. Przez cały tydzień różne kawiarnie zabiorą nas w różne kulinarne podróże.

Tak jak i w poprzednich edycjach, tym razem również festiwalowa kawa kosztuje 7 zł, podobnie jak dedykowany jej deser. Natomiast cena zestawu stworzonego przez każdą kawiarnie wynosi 12 zł.

Nie tylko niewielka cena, ale również atrakcyjne menu zachęca do odwiedzania nowych miejsc na  gastronomicznej mapie Wrocławia. Festiwal kawy to szansa na odwiedzenie nowych, nieznanych wcześniej lokali i spróbowania specjalnego zestawu, przygotowanego właśnie ze względu na wycieczkową edycję maratonu. Festiwal potrwa od 18 lutego do 24 lutego, zaś jego uwieńczeniem jest plebiscyt, wyłaniający najlepszy zestaw.

Z każda edycją coraz więcej lokali bierze udział w maratonie. Tym razem będziemy mogli skosztować smaków różnych zakątków świata w ponad 50 kawiarniach.

Jakie miejsca odwiedzimy podczas festiwalowych wycieczek? Black Point Cafe, częsty laureat plebiscytu, zaprasza do Belgii. Stworzony przez nich zestaw zawiera tradycyjną koffie met een wafel, a dedykowanym jej deserem jest belgische chocoladeroom. Wisienkę na torcie stanowi belgijska pralinka. Do Włoch zabiera Fashion cafe, które przygotowało włoskie espresso con panna oraz tiramisu. Ten włoski deser będzie można znaleźć także w Kromera Cafe&Bar, którzy również wybrali inspirację Włochami. Hiszpańskie smaki odkrywają Słodkie Figle, w których zestawie znajduje się cafe leche leche oraz lody szafranowe z pistacjami. Pavlovę z ananasem i kremem kokosowym oraz latte ananasową oferuje Tu i Teraz – kawiarnia przybliża smaki Australii.

Zupełnie nietypowy kierunek obrało ETNO, które przygotowały kawę z aktywnym węglem kokosowym, przypominająca rozgwieżdżone niebo nocą. Kawiarnia oferuje wycieczkę w stronę odległych galaktyk. Intryguje również kawa stworzona przez Palomę. Mleczko kokosowe na lodzie z espresso i orzeźwiająca limonką pokryte kremową śmietanką to jedna z najbardziej oryginalnych propozycji.

Oprócz różnych krajów czy regionów, kawiarnie zapraszają także do podróży w stronę słodkich przyjemności. Przełam Lody Cafe proponuje aromatyczne cappuccino chałwowe z bezami oraz kanapki lodowe z kremowymi lodami śmietankowymi. Brzmi pysznie!

Czy weźmiesz udział w Urban Coffe Marathon?

Black Point Cafe, fot: źródło
Słodkie Figle, fot: źródło
Café Vincent Wrocław , fot: źródło
ETNO, fot: źródło
Przełam Lody, fot: źródło
Tu i Teraz, fot: źródło
Kromera Cafe&Bar, fot: źródło
PoliOli Cafe Cafe, fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Przeczytaj także:  Kawa jest szczęściem – Felicità. Wrocław Coffee Marathon