Laboratorium Kreatywności przedstawia kuchnię molekularną dla małych [RELACJA]

0
715

Wrocławskie Laboratorium Kreatywności udowadnia, że nauka to świetna zabawa. W sobotę 9 marca Laboratorium zabrało dzieci w podróż po kuchni z wykorzystaniem przedmiotów ścisłych. Sprawdźcie, co z tego wynikło.

Najnowsze technologie opierają się o nauki ścisłe. Zresztą cały świat się na nich opiera. W końcu, gdyby człowiek nie znał zasad fizyki, to nie mógłby nigdy polecieć na księżyc. Nauki ścisłe mają jednak to do siebie, że są skomplikowane i nie dla wszystkich zrozumiałe. Wrocławskie Laboratorium Kreatywności chce to zmienić. Ośrodek pragnie pokazać, że nauki ścisłe są dostępne każdemu i można je zrozumieć, jeśli od najmłodszych lat będzie się z nimi oswajać czy to w zabawie, czy nawet w jedzeniu. Laboratorium Kreatywności udowodniło, że jest to możliwe 9 marca podczas warsztatów z kuchni molekularnej dla małych. Laboratorium zrobiło to z ogromnym sukcesem, ponieważ na prośbę rodziców zrobiono jeszcze jedną grupę i nawet w dniu wydarzenia dopytywano się o bilety.

Kuchnia molekularna to nic więcej jak sposób przyrządzania jedzenia przy wykorzystaniu wiedzy naukowej. Dania przygotowane w ten sposób mają mieć prawdziwszy i wyrazistszy smak, być zdrowsze i często proponować innowacyjne zestawienia smaków. Ten sposób pracy w kuchni może być również widowiskowy.

O tym wszystkim przekonały się dzieci uczestniczące w warsztatach kuchni molekularnej dla małych w Laboratorium Kreatywności.

Uśmiech i podziw nie znikał nie tylko z twarzy. Amelii, ale ze wszystkich uczestników. Lody wzbudziły największe zainteresowanie, ponieważ ich produkcja była najbardziej spektakularna.

Zobaczcie sami, co działo się podczas warsztatów. Oto nasza foto/video relacja. Jeżeli Was zainteresuje, to zapraszamy do śledzenia strony Laboratorium Kreatywnościf7wroclaw.pl, gdzie na bieżąco będą umieszczane informacje o nowych wydarzeniach w Laboratorium.

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

 

Zdjęcia, dźwięk, film – autor: Martyna Janasik, (f7wroclaw.pl)