Magda Gessler otworzyła lodziarnię we Wrocławiu!

0
1456

Najpopularniejsza restauratorka w kraju otworzyła lokal we Wrocławiu. Sprawdź, gdzie można spróbować lodów sygnowanych nazwiskiem Magdy Gessler.

Lodziarnia Ice Queen znajduje się tuż przy Rynku, na ulicy Wita Stwosza 56/1. Oprócz tego lokalu lody gwiazdy „Kuchennych rewolucji” można znaleźć w kilku innych miastach, zarówno w restauracjach, jak i mniejszych punktach gastronomicznych.

Co skłoniło Magdę Gessler do stworzenia autorskich lodów? Oddaję Wam cząstkę siebie – lody „Ice Queen”, abyście posmakowali i zakochali się w smaku, który już zawsze dla mnie będzie znaczył jedno – lata mojej młodości. – mówi restauratorka. Magda Gessler korzysta z receptury babci Haliny z 1974 roku – dlatego też słodkości stanowią sentymentalną podróż wspomnień.

źródło: www.tuwroclaw.com
źródło: www.tuwroclaw.com

Rozpoczęcie projektu Ice Queen i otwarcie kilku lokali w różnych miejscach w Polsce jest aktywnie promowane. Z związku z wydarzeniem Magda Gessler spędziła Dzień Dziecka na Placu Europejskim w Warszawie, warszawiacy zaś mogli wówczas skosztować pierwszych lodów Ice Queen.

Obecnie podobną szansę mają również mieszkańcy innych miast. We Wrocławiu wystarczy skierować się w stronę Wita Stwosza. Lokal przyciąga wzrok różowym wnętrzem oraz neonem z nazwiskiem restauratorki. Jedną ścianę lodziarni zajmuje fototapeta przedstawiająca grupę osób sprzed kilku dekad, którzy również zajadają się lodami. Ten akcent ma z pewnością podkreślać rolę wspomnień z przeszłości oraz czerpania z tradycyjnej receptury.

Podobnie jak w innych miejscach, które oferują lody naturalne, dostępne są tradycyjne smaki – śmietanka, truskawka i czekolada. Oprócz stałych smaków będą zmiennie pojawiać się inne, bardziej szalone połączenia. Przykładowo biała czekolada z maliną, campari z pomarańczą, czekolada z czarną porzeczką. Podczas eventu promującego lody Magda Gessler polecała także sorbet prosecco.

Gałka kosztuje 6 złotych, co nieco przewyższa cenę w innych popularnych lodziarniach. Dla porównania – podobna porcja w Polish Lodach kosztuje 4 zł. Jednak pomimo wyższej ceny lokal powinien odnaleźć sympatyków. Już teraz wiele osób kieruje się w stronę Ice Queen, aby spróbować lodów słynnej restauratorki – nie da się ukryć, że popularne nazwisko stanowi świetną reklamę.

Publisert av Ice Queen by Magda Gesler – Wrocław Søndag 2. juni 2019

Przeczytaj także:

Czarnobyl – miasto, które zasnęło.

Hodował w mieszkaniu ponad tysiąc myszy!

Pielęgnacja skóry latem – jak nie zawalić?