„Makbet” według gruzińskiego reżysera Giorgi Chkhaidze w ramach Całorocznego Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury.

0
758

Kiedy?             29.października 2018r.
Gdzie?            Synagoga Pod Białym Bocianem
O której?         godz. 19:00
Wstęp wolny. Pierwszeństwo mają osoby z zaproszeniami (do odebrania w Galerii FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu przy ul. Nankiera 8).

„Makbet” Williama Szekspira to jeden z najważniejszych projektów „Experimental Theatre Everywhere” z Batumi. Wrocławianie będą mieli okazję podziwiać jego ostateczną wersję sceniczną. Powstała w wyniku długotrwałego procesu twórczego gruzińskiego reżysera. Nad „Makbetem” Chkhaidze pracował bowiem już w trakcie studiów na Państwowym Uniwersytecie Teatralnym i Filmowym im. Shoty Rustawelego w Tbilisi. Klasyczna wersja dramatu wzbogacona jest o elementy akrobatyczne, zawieszoną w przestrzeni ogromną pajęczą sieć, którą Makbet zastawia na swoje ofiary oraz zmodyfikowaną postać Lady Makbet. Wciela się w Trzecią Wiedźmę, dzieli jej cechy charakteru i finalnie to ona opanowuje myśli tytułowego bohatera.

Obsada:
GIORGI ARVELADZE – Makbet
NATALIA GALOGRE – Lady Makbet
PHRIDON MODEBADZE – Duncan
TEDO TUGHUSHI – Banquo
IRINA GLONTI – Wiedźma
GIORGI KAKALADZE – Wiedźma

źródło
Więcej o Teatrze: Dolnośląski Festiwal Teatrów Offowych ZWROT.

 

Polsko-Gruziński Festiwal Kultury to całoroczna współpraca gospodarcza, kulturowa i edukacyjna Dolnego Śląska i Adżarskiej Republiki Autonomicznej Gruzji. Wydarzenia obejmują spektakle teatralne przygotowywane przez Teatr Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz Teatr Dramatyczny w Batumi, projekty fotograficzne i koncerty. W ramach festiwalu odbyły się między innymi: przedstawienie pt. „Wiele demonów” na podstawie powieści Jerzego Pilcha (reż.Jacek Głomb), „Syndrom albo do kogo śpiewasz?” (reż. Andro Enukidze) – spektakl oparty na dramacie Sławomira Mrożka, z wykorzystaniem pieśni gruzińskich. Ponadto, w kwietniu, w Polsce swój popis dał zespół baletowy „Khorumi”, a miłośnicy muzyki etnicznej mieli okazję posłuchać wykonu grupy „Batumi”.

 

Sprawdź, co jest grane w całej Polsce! Odwiedź City Rozrywka!

 

Jesteś z Krakowa? Zajrzyj na F7 Kraków.
Nie wiesz jak rozkręcić własny biznes? Dowiedz się TUTAJ.