Miasto z najwyższą reputacją? Wrocław!

0
1145

Ranking Premium Brand 2019 udowadnia, że Wrocław jest miastem wojewódzkim, który cieszy się najwyższą reputacją.

Premium Brand zajmuje się badaniem reputacji marek, osób, a także miast. Badania dotyczące wojewódzkich miast przeprowadzano po raz trzeci. Tym razem to Wrocław (74 pkt.) okazał się zwycięzcą, przeskakując o dwie pozycje w porównaniu z ubiegłym rokiem. Na drugim miejscu plasuje się Kraków (73 pkt.), podium zaś zamyka Gdańsk (72 pkt.). Następnymi miastami są ex aequo Poznań oraz Warszawa (71 pkt). Stolicy, chociaż znalazła się dopiero za podium, udało się znacznie poprawić wynik z ubiegłych lat. Podczas zeszłorocznych badań Wrocław znajdował się na trzeciej pozycji. Wówczas za miasto z najwyższą reputacją uznano Kraków.

Na jakiej podstawie punktowano miasta? Przeprowadzono badania na 1074 osobach. Biorący udział w badaniu oceniali miasta w pięciu kluczowych obszarach:

  1. Zaufanie do miasta (To miasto, na którym można polegać)
  2. Referencja (To miasto, które można polecić znajomym)
  3. Atmosfera medialna (O tym mieście mówi się źle w mediach)
  4. CSR (To miasto w swoich działaniach bierze pod uwagę dobro społeczeństwa)
  5. Miasto jako pracodawca (To miasto kojarzy mi się z dobrymi warunkami pracy)

Badanie opiera się na stosunku badanych do danych miast. Zwycięstwo w plebiscycie udowadnia, że Wrocław kojarzony jest pozytywnie. Według respondentów jest to miasto, któremu można zaufać, o którym dobrze mówi się w mediach, które kojarzy się z przyjaznym rynkiem pracy. Na podstawie odpowiedzi ankietowanych wyliczono wskaźnik reputacji, który może wynosić od 1 do 100 punktów. Aby uzyskać tytuł Miasta Wojewódzkiego Wysokiej Reputacji Premium Brand 2019 konieczne jest uzyskanie minimum 60 punktów.

Zmierzono również poziom odwiedzania i rekomendacje związane z wizytami w danych miastach. Zdecydowanym liderem wśród najczęściej odwiedzanych ośrodków miejskich w ostatnim roku jest Warszawa (39%), na drugim miejscu znalazł się Kraków (28%), pozycję trzecią ex aequo zajmują Katowice i Wrocław. – czytamy w raporcie Premium Brand. Natomiast biorąc pod uwagę rekomendację najlepiej oceniony został Kraków, następnie Warszawa i Wrocław.

?? And the winner is…… #Wroclaw ?#RankingPremiumBrand2019 wskazał miasta cieszące się najlepszą reputacją wśród…

Publisert av Pokolenie W Onsdag 20. mars 2019

Przeczytaj także:

Odkryto zupełnie opuszczone osiedle pałaców rodem z Disneya!

Rzadsze koszenie trawników w trosce o klimat

W Warszawie żyje się lepiej niż w Nowym Jorku czy Londynie…