Mieszkańcy Oporowa doczekają się rewitalizacji kąpieliska przy ul. Harcersiej

0
696
Foto: https://twitter.com/SutrykJacek/status/1092858222170566657?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1092858222170566657&ref_url=http%3A%2F%2Fdziennikarstwo.wroclaw.pl%2Frewitalizacja-kapieliska-oporowie%2F

Dawniej we Wrocławiu było dużo więcej otwartych kąpielisk. Mieszkańcy mogli spędzić czas nad wodą m.in. przy ul. Racławickiej czy Ślężnej. Dziś kąpać się pod gołym niebem można tylko na terenie dwóch kąpielisk: Morskiego Oka i Glinianek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już niebawem ruszą prace nad kolejnym takim obiektem. 

Niestety w okolicach Wrocławia nie znajdziemy zbyt wielu naturalnych akwenów, które zachęcałyby do kąpieli. Niektórzy korzystają wciąż z sztucznego zalewu w Mietkowie, inni zaś wybierają się do Chrząstawy. Kolejni korzystają z  Nie ulega jednak wątpliwości, że istnieje zapotrzebowanie na takie miejsca w samym Wrocławiu. Odpowiedzią na to ma być całoroczne kąpielisko przy ul. Harcerskiej na Oporowie.

Obiekt ma mieć charakter wielofunkcyjny. Ma być przystosowany zarówno do letniego wypoczynku, jak i zimowych rozrywek takich jak mini kręgielnie czy sztuczne lodowisko. Ponadto miasto chce, aby można było tam organizować imprezy masowe, takie jak koncerty i rodzinne pikniki.

Obiekty powinny mieć charakter wielofunkcyjny, umożliwiający ich różnorodne wykorzystywanie, w tym także organizację imprez masowych. Mogą tam powstać również mini kręgielnie albo sztuczne lodowisko. Zamawiający (Młodzieżowe Centrum Sportu) chce, ,żeby firmy zgłaszające projekty przygotowały przynajmniej trzy warianty. Mają one zakładać budowę basenów krytych i przynajmniej jednego basenu odkrytego. Określone zostały nawet minimalne rozmiary obiektów. Na przykład bsen pływacki ma mieć długość co najmniej 25 m i szerokość 12 m.

Urzędnicy chcą również, żeby obiekt przystosowany był do zmian klimatu, a także  wykorzystał odnawialne źródła energii. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 240 dni na wykonanie rewitalizacji.