Mikroapartamenty na start.

0
1457

Ceny wynajmu mieszkań wciąż wzrastają – Wrocław przebija pod tym względem nawet stolicę. Horrendalne wysokie opłaty stanowią problem zwłaszcza dla młodych ludzi, dążących do usamodzielnienia. Pomocną dłoń wyciąga Starter. W założeniu inwestorów mikroapartamentowce są optymalnym rozwiązaniem na start, stanowią fazę przejściową pomiędzy domem rodzinnym a przyszłym mieszkaniem.

Starter to budynki mieszkalne, które oferują wykonane pod klucz niewielkie mieszkania – najmniejsze liczy zaledwie 12 metrów kwadratowych. Grupą docelową są studenci, single, młodzi ludzie, którzy rozpoczynają dorosłe życie. Mieszkania są zaprojektowane w taki sposób, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca i jak najefektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń. Pomimo tego, że wyglądają komfortowo i nowocześnie, to wciąż wydają się wyjątkowo ciasne. Kilkanaście metrów kwadratowych to powierzchnia jednego pokoju w standardowym mieszkaniu, tymczasem dla Startera to metraż idealny na kuchnię, łazienkę, salon i sypialnię.

Chociaż niektóre z mieszkań są niemal mikroskopijne, a pierwsze projekty spotkały się z krytyką, to budynki zostały niemal natychmiastowo wynajęte czy wyprzedane. Mieszczący się przy ulicy Pasteura 18 Starter I, składa się z 149 obecnie wynajmowanych mikroapartamentów. Mieszkania w Starterze II są obecnie przygotowane do wynajęcia, natomiast Starter III nastawiony jest jedynie na sprzedaż. Budynek wznosi się na zbiegu ulic Borowskiej i Dyrekcyjnej, w pobliżu Wroclavii. Składa się z aż 255 apartamentów, które zostaną oddane do użytku w kwietniu 2019 roku. Na tę chwilę z 255 mieszkań pozostało zaledwie 26. Zainteresowani niewielkimi, aczkolwiek nowocześnie urządzonymi mieszkaniami, powinni się spieszyć.

Dostępne są lokale:

  • 1-pokojowe o powierzchniach od 23 do 28 m2 w cenie od 285 101 zł (16 mieszkań),
  • 2-pokojowe o powierzchniach od 30 do 69 m2 w cenie od 344 706 zł (10 mieszkań).
fot: źródło
fot: źródło
fot: źródło
fot: źródło

Wysoki standard mieszkań wiąże się z wysokim standardem samego budynku. Pełny monitoring, ochrona, recepcja oraz karty magnetyczne zamiast tradycyjnych kluczy – tego wszystkiego doświadczają mieszkańcy Starteru. Każdy lokal został wyposażony w klimatyzację, posiada również dostęp do Internetu, telewizji cyfrowej. W budynku znajdują się także lokale usługowe, fitness, sala rekreacyjna oraz samoobsługowa pralnia. Starter nie tylko sprostaje oczekiwaniom rynku mieszkaniowego, ale również oferuje komfort na najwyższym poziomie. Wszystko wskazuje na to, że będziemy spotykać się z mikroapartamentowcami coraz częściej.

Przeczytaj także: Lodowce topnieją szybciej niż przewidywano.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl