Misja Zupa

0
1231
zdjęcie/źródło: https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,we-wroclawiu-rusza-misja-zupa-cieple-posilki-beda-rozdawac-policjanci-i-straznicy,wia5-3266-45543-5.html

Rusza Misja Zupa. W ramach akcji bezdomni i ubodzy będą mogli liczyć na ciepły posiłek nawet poza jadłodajnią. Do misji przyłączają się wrocławscy policjanci i straż miejska.

Misja Zupa to akcja organizowana przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. W ramach tego projektu bezdomni i ubodzy mieszkańcy Wrocławia będą mogli liczyć na odrobinę ciepła w zimne dni.

W najmroźniejsze dni zimy policjanci i straż miejska zostaną wyposażeni w termosy z gorącą zupą, które będzie im dostarczać jadłodajnia Caritas. Pomysł na włączenie służb do Misji Zupa wyszedł od wrocławskiego Caritas.

Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, asp. szt. Łukasz Dutkowiak, komentował połączenie sił z Caritas mówiąc, że:

Policjanci we Wrocławiu prowadzą bardzo dużo działań pomocowych, w tym, między innymi tych związanych z akcją zima […] Dysponujemy pewnego rodzaju potencjałem zarówno intelektualnym, czyli wiemy gdzie na terenie Wrocławia, są osoby potrzebujące, ale też technicznym, czyli posiadamy środki komunikacji, dzięki którym będziemy mogli dostać się w te miejsca, w których osoby potrzebujące będą czekały na to ciepło, które przyniesiemy

cytat: źródło

Policjanci dostaną wsparcie od straży miejskiej. Strażnicy zadeklarowali, że dotrą wszędzie, gdzie będzie potrzebna pomoc. Dodali też, że każdy mieszkaniec Wrocławia jest człowiekiem i zasługuje na pomoc.

Tegoroczna akcja, to pierwsza edycja Misji Zupa. Wrocławski Caritas ma jednak nadzieje, że zagości ona na stałe w kalendarzu tego typu przedsięwzięć. Misja Zupa ma być odpowiedzią na związane z zimą utrudnienia. Akcja ma wychodzić na przeciw tym, którzy z różnych przyczyn nie będą w stanie dotrzeć do jednej z wrocławskich jadłodajni.

Ludzie, którzy ukrywają się czasami w dziwnych miejscach, nie wyjdą z nich i wtedy przychodzą służby z tą pomocą, z tą gorącą zupą, z tą misją. Pragniemy ją w tym roku zainaugurować i prowadzić regularnie co roku, by wspomóc tych najbardziej potrzebujących

– tłumaczy ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Wrocławskiej Caritas (cytat: źródło)

Co roku jadłodajnie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wydają ok. 160 000 darmowych posiłków potrzebującym. Każdego dnia ok. 700 osób dostaje więc ciepły posiłek. Na stronie wrocławskiego Caritas czytamy:

Z posiłków wydawanych przez wrocławską jadłodajnię w pierwszym rzędzie korzystają osoby posiadające abonament wydany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Parafialne Zespoły Caritas. Jednak zupy zawsze jest tyle, aby wystarczyło dla pozostałych, często przypadkowych stołowników. Jak mówią pracownicy: Zupy nigdy nie brakuje, ale i nigdy nie zostaje.

Wychodząc z założenia, że zupy starczy dla każdego, akcja Misja Zupa tym bardziej wydaje się być dobrym pomysłem. Tym bardziej, że dla wielu z bezdomnych czy ubogich misja może uratować życie.

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl

Źródło artykułu: tuwroclaw.pl