Młody programista czyli Laboratorium Kreatywności

0
769

We Wrocławiu otwiera się Laboratorium Kreatywności, w którym organizowane są nietypowe zajęcia dla dzieci. To tutaj wykształcą się młodzi programiści, architekci, laboranci i graficy.

Rozwój nowych technologii sprawia, że nawet najmłodsze dzieci spędzają wiele godzin dziennie przed ekranami komputera czy telewizora. Jednocześnie prym wiodą właśnie nauki ścisłe, techniczne, a studiowanie ich uważa się za najbardziej opłacalne. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak przemienić fascynację grami komputerowymi w zainteresowanie praktycznymi umiejętnościami programowania?

Misją Laboratorium Kreatywności jest dzielenie się wiedzą i umiejętnościami wśród najmłodszych. W dzieciach tkwią niezliczone pokłady ciekawości świata i olbrzymi potencjał, który będzie miał ujście podczas interesujących zajęć. Przede wszystkim twórcy Laboratorium pragną rozwinąć te umiejętności dzieci, które bywają zaniedbywane w szkołach. Dzieci nie będą uczyć się sztywnych regułek, a poznają zasady logicznego myślenia, poćwiczą kreatywne szukanie rozwiązań, nauczą się wytrwałości.

Młody Architekt to cykl zajęć, które obracają się wokół powstawania miast i budynków, a największy nacisk zostanie położony na rozwoju wyobraźni przestrzennej. Co to jest dom? Czy rzeczywiście musi stać na ziemi? Poruszane będą ciekawe zagadnienia, aby przekazywana wiedza nie nużyła młodych architektów. Uczestniczy będą mieli dostęp do programów projektowania wnętrz, dzięki którym będą mogli wizualizować wymarzone domy.

Wrocław, ulica Sienkiewicza. fot: źródło

Podczas kursu Młody Grafik dzieci rozwiną swoje artystyczne talenty i poznają nowe narzędzia. Uczestnikom zostaną przedstawione profesjonalne programy graficzne, które zostaną wykorzystane do stworzenia materiałów reklamowych i multimedialnych. Najmłodsi nauczą się obrabiać zdjęcia, tworzyć grafiki rastrowe i wektorowe.

Prowadzone w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób zajęcia pobudzają głód wiedzy i chęć do samodzielnego poszerzania umiejętności i poznawania świata. Dzieci będą miały okazję do przygotowania kolacji podczas zajęć z kuchni molekularnej, kolorowego wulkanu, zaczarowania papierków wskaźnikowych, aby zmieniały kolory… to wszystko znajduje się w ofercie zajęć Mały Laborant. Chemia i fizyka często stanowią zmorę wśród uczniów, tymczasem te praktyczne zajęcia pomogą przemienić niechęć w fascynację. Uczestnicy przede wszystkich skupiają się na eksperymentach i doświadczeniach.

fot: źródło

Programowanie robotów, stworzenie własnej gry, założenie strony internetowej – te zajęcia zaplanowane są podczas kursu Młody Programista. Tematyka jest o wiele atrakcyjniejsza niż na lekcjach informatyki w szkołach, stąd też duże zainteresowanie ze strony najmłodszych. W kursach mogą brać udział już siedmiolatkowie – dla nich przewidziano zajęcia z robotyki i programowania, natomiast nastolatki nauczą się projektowania aplikacji internetowych.

Galeria handlowa, w której sprzedawane są tylko rzeczy używane

W czasie ferii zimowych Laboratorium Kreatywności organizuje całe turnusy, podczas których lekcje odbywają się przez cały tydzień od godziny 8 do 16. Dzieci mają zapewniają opiekę, wyżywienie, mogą brać udział w wycieczkach, a przez cały dzień uczą się i dowiadują coraz to ciekawszych rzeczy.

Oferta Laboratorium cieszy się zainteresowaniem wśród rodziców, którym zależy na efektywnym rozwoju dzieci. Nabyte umiejętności mogą stać się bazą w przyszłości, rozpalić zainteresowania i rozwinąć nietypowe pasje. Laboratorium Kreatywności jest jednym z niewielu miejsc, gdzie dzieci mogą uczyć się praktycznych umiejętności z wykorzystaniem najnowszych technologii – i to pod okiem ekspertów.

Półkolonia zimowa 2019 w Laboratorium Kreatywności

Nie chcesz aby Twoje dziecko podczas ferii siedziało samo w domu przed telewizorem? Dzięki nam nie będzie się nudzić w te ferie! To 5 dni niezwykłej przygody w formie tematycznych warsztatów z wielu dziedzin nauki.NIE ZWLEKAJ ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Publisert av Laboratorium Kreatywnosci Onsdag 2. januar 2019

Przeczytaj: Zostawiają je wszędzie i łamią przepisy podczas jazdy. Problemy z elektrycznymi hulajnogami.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!