Nowy McDonald’s w centrum miasta

0
44
Kolejny McDonald's we Wrocławiu. Zdjęcie: Pixabay

Przy ul. Ruskiej 11-12 trwa aktualnie remont budynku Reussenhof, w którym niedługo będzie otwarcie restauracji McDonald’s – podaje portal www.wroclaw.pl. Będzie to druga restauracja w tej okolicy.

W centrum Wrocławia, przy ulicy Ruskiej 11-12 już niedługo zostanie otwarty McDonald’s. Informację tę portal www.wroclaw.pl potwierdził w Nadzorze Budowlanym. – Inwestorem przy ul. Ruskiej 11-12 jest McDonald’s Polska.

Czytaj: Mercedes Benz zainwestuje blisko Wrocławia ponad 4,7 mld złotych

Już jeden McDonald’s znajduje się na Rynku, na przeciwko Ratusza. Teraz otwarta ostanie druga restauracja w tej okolicy.

Czterokondygnacyjny budynek Reussenhof powstał w 1907 roku przy ul. Ruskiej 11-12, u zbiegu z ul. Kazimierza Wielkiego. Znany jest też pod nazwą Dom Handlowy Max Goldstein. Przed wojną znajdowały się tu sklepy konfekcyjne, zakład produkcyjny K. Seike & Co, restauracja i wytwórnia alkoholi Gothard Meisner oraz kawiarnia Fürst Blücher – czytamy na portalu.

Czytaj: Ferie zimowe 2023. Kiedy są w województwie dolnośląskim?

Wcześniej w tym budynku mieściły się m.in. delikatesy Parma, bank i biuro podróży, a jeszcze wcześniej Krawiecka Spółdzielnia Pracy „Zgoda” i Zakłady Odzieżowe Wromex. Obecnie w sąsiedztwie znajduje się Santander Bank i cukiernia.