Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego!

0
791

Już od kilku dni można zauważyć pierwsze oznaki zwiastujące otwarcie jarmarku – na rynku pojawiają się drewniane domki, trwają pracę konstrukcyjne. Wielkie otwarcie już w ten piątek!

 Tegoroczny jarmark rozpocznie się 23.11 i potrwa aż do 31.12. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godzinę 17:00, co stanowi pierwszą – aczkolwiek nie jedyną – jarmarczną uroczystość.

Program jarmarku:

  • 23.11 Piątek: 17:00 – Oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego.
  • 2.12 Niedziela: 17:00 – magiczne widowisko „święta zaklęte w bajkach”.
  • 06.12 Czwartek: 17:30 – powitanie mikołaja, 18:00 – oficjalne rozświetlenie choinki.
  • 08.12 Sobota: 16:00 – mikołajowe występy artystyczne.
  • 09.12 Niedziela: 17:00 – świąteczna parada z mikołajem z finałem na scenie przy choince.
  • 16.12 Niedziela: 17:00 – parada wrocławskich elfów.
  • 23.12 Niedziela: 17:00 – wigilijny korowód kolędników.
  • 24.12 Poniedziałek: 10:00 – 12:00 – „Wigilia dla Samotnych i Potrzebujących” przy akompaniamencie zespołu „Gieni Dudki” i zespołu „Servoos” – Organizator Miasto Wrocław.

fot: źródło
fot: źródło
Oprócz wydarzeń przedstawionych w planie organizatorzy zapraszają również na występy artystyczne, które odbywać się będą codziennie od 10.12 do 15.12. Jednym z ważniejszych przedsięwzięć jest również Wrocławskie Kolędowanie – mieszkańcy będą mieli okazję do wspólnego pośpiewania bożonarodzeniowych pieśni. Dla szkół i przedszkoli przygotowano bezpłatne warsztaty świąteczne – dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach w Bajkowym Lasku, w trzypoziomowym Domku oraz w Movie Gate na Placu Solnym. Galeria Sztuki Filmowej dodatkowo zachwyci występami „Pomocników Szalonego Mikołaja”.

Bożonarodzeniowy Jarmark zyskuje licznych sympatyków, jednak spotyka się także z krytyką. Zarzuca się, że organizatorem jest prywatna firma, nie zaś Miasto Wrocław. Wielu krytykuje nieświeże jedzenie, kiczowate gadżety, wygórowane ceny czy niezmienny od kilku lat charakter jarmarku. Być może niektóre z zarzutów są zasadne, jednak wciąż nie obalają niezaprzeczalnie największego atutu  jarmarku – świątecznej atmosfery.

Jarmark został doceniony również przez kampanię Show Me Poland, której celem jest promowanie naszego kraju za jego granicami. Pojawił się w najnowszym spocie.

Miłości do ojczyzny i duma z bycia Polakiem sprawiły, że przez okres 123 lat nieistnienia Państwa Polskiego na mapie Europy, wbrew licznym działaniom represyjnym, przetrwała Polska w sercach Polaków. W roku 2018 mamy szczęście świętować stulecie odzyskania niepodległości. Idealny chwila, abyśmy My, Polacy przypomnieli sobie jak wyjątkowa jest nasza kultura, tradycja i jak wiele piękna skrywa Nasz krajobraz. Dziś, jak niegdyś nasi rodacy bądźmy dumni i chwalmy się naszą unikatową magią polskości ???

Publisert av Show Me Poland Søndag 13. mai 2018

Rynek w czasie przedświątecznym wypełniony jest nie tylko turystami, ale również mieszkańcami, którzy chcą odczuć świąteczny klimat w towarzystwie ogromnej choinki i grzanego wina. Jestem przekonana, że tego roku również przyciągnie do siebie rzeszę miłośników Świąt.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj ? 

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7dobry.com 

Przeczytaj również: Fermy są tuż obok!