Pilczyce, Leśnica, Kozanów odcięci od centrum. Poważna awaria MPK

0
846
Fot: MPK Wrocław. Autobusy zastępcze.

Co się stało? W środę około godziny 23:00 samochód uderzył w słup trakcyjny między Niedźwiedzią a Zachodnią. Wieczorny wypadek spowodował poważne utrudnienia następnego dnia. Mieszkańcy Pilczyc, Leśnicy i Kozanowa mają spore trudności w dotarciu do centrum miasta.

Linie tramwajowe  31 i 32 jeżdżą jedynie do Mostów Mieszczańskich, natomiast 3, 10, 20, 33 do Wrocławskiego Parku Przemysłowego. W dalszej części trasy mają kursować autobusy zastępcze.

Autobusów jest zbyt mało, aby mogły sprawnie przewozić mieszkańców zachodnich dzielnic. Na większość przystanków przyjeżdżają opóźnione i zapełnione ludźmi tak, że żaden kolejny pasażer nie może znaleźć już miejsca. W efekcie tego nawet godzinne oczekiwanie na przystanku nie daje pewności, że wsiądziemy do autobusu. Niesprzyjająca jest również pogoda – deszcz opóźnia komunikację oraz utrudnia wymianę słupa trakcyjnego.

Frustracja mieszkańców wyrażana jest na różne sposoby. Niektórzy proponują przesiadkę na rowery czy hulajnogi, inni zaś nie przebierając w słowach, obwiniają Urząd Miasta.

To co dzisiaj się wyrabia to jest kpina. Mieli 10 godzin na ogarnięcie tematu. Efekt jest taki że na trasie Leśnica JP2 jeżdżą dwa krótkie autobusy z częstotliwością co godzina jeden. Dlaczego nieudacznicy zarządzaja spółkami miejskimi Jacek Sutryk? Czy tak ciężko jest pozabierać z linii autobusy na tak wybitne walnięcie? Po jednym ze 102/103/104/C/128/122/134/ dwa autobusy od Michalczewski ego/ na rezerwowe za tramwaj? Przecież za godzinę temat tego słupa się nie wyjasni.

Płacę tutaj podatki mam bilet miesięczny. I liczę na komunikację zastepcza w takim czasie a nie zdjęcia z kotami i święta hinduskiego żarcia na Wrocławiu

Wypowiada się jeden z członków grupy Korespondenci MPK. To tutaj mieszkańcy na bieżąco informują się o sytuacji, wypadkach, objazdach. To właśnie na grupie, do której dołączyli wrocławianie, można odnaleźć najbardziej aktualne informacje.  Natomiast MPK Wrocław o awarii słupa (która wydarzyła się około 23:00) poinformował o 9:00 następnego dnia. Mieszkańcy korzystający z oficjalnych komunikatów, nie mają możliwości na przygotowanie się na utrudnieniach. Na pełne irytacji komentarze MPK Wrocław nie reaguje, nie odpowiada także na zadawane przez wściekłych wrocławian pytania.

Obecnie, od godziny 9:40 tramwaje kursują na odcinku Leśnica – Kwiska oraz Stadion (Królewiecka) – Kwiska. Autobusy „za tramwaj” kursują w relacji Kwiska – Pl. Jana Pawła II oraz Kwiska – Kozanów. Jak długo potrwają utrudnienia? Na to pytanie MPK nie udziela informacji. Mieszkańcy wyrażają nadzieję, że sytuacja zostanie szybko opanowana.

fot: Korespondenci MPK Wrocław. Wypadek, który spowodował uszkodzenie słupa trakcyjnego.

Przeczytaj także:

Po drugiej strony Odry – 21. edycja Nocy Nadodrza

Pierwsza na świecie kawiarnia ze świnkami powstała niedawno w Tokio

Pod Warszawą powstał lustrzany dom