„Plagi Breslau” nie grożą Polsce. Film nie zagości na polskich dużych ekranach.

0
812

Nowy film Patryka Vegi, którego premiera zaplanowana jest na 14 grudnia 2018, nie ukaże się w Polskich kinach. Dostępny będzie jedynie na platformie Showmax. „Plagi Breslau” na dużym ekranie zobaczą za to nasi sąsiedzi (i nie tylko). Od 29 listopada film reprezentujący nasze narodowe kino, wyświetlany jest w Niemczech, Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Norwegii, Szwecji oraz w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Magdalena Marzec, rzecznik prasowy platformy Showmax, zapytana o powód, dla którego: „Plagi Breslau” nie wejdą do polskich kin, odpowiada: „Plagi Breslau” zostały stworzone przez Patryka Vegę specjalnie dla Showmax, w związku z tym nie planujemy w tej chwili dystrybucji kinowej i skupiamy się na premierze dla wszystkich użytkowników Showmax 14 grudnia.

Gazeta Wrocławska z nieoficjalnych źródeł podaje jednak, że film być może zagości na dużym ekranie, ale dopiero po upływie jakiegoś czasu.
Dla wrocławskiego dziennika Magdalena Marzec dodaje również, że to jest decyzja strategiczna.

 

Akcja najnowszego filmu Patryka Vegi dzieje się we Wrocławiu. Codziennie o tej samej porze seryjny morderca dokonuje brutalnych zbrodni. Zagadkę próbuje rozwikłać policjantka Helena Ruś (Małgorzata Kożuchowska) z pomocą agentki CBŚP, Iwony Bogackiej (Daria Widawska). Podejrzewają, że za zbrodniami stoi jedna osoba działająca w schemacie tzw. tygodnia plag. Kobiety próbują za wszelką cenę powstrzymać falę zbrodni, które wstrząsają całym miastem.

 

 

Wrocław na planie Patryka Vegi

Bądź na bieżąco z rozrywką! Zajrzyj na City Rozrywka.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ.