Plenerowy bar na dachu Renomy!

0
1154
fot: źródło

Dach zabytkowego domu towarowego przyciągał miłośników widoków rozciągających się nad miastem. Już niedługo będzie można spoglądać na Rynek z drinkiem w dłoni.

Urban Garden to plenerowy bar, który od początku maja będzie funkcjonował na dachu Renomy. Otwarcie połączone jest z wydarzeniem Renomowany Jazz, które zaplanowano na 2 maja. Wstęp na tę imprezę wymaga wcześniejszego kupna biletu, jednak już kolejnego dnia Urban Garden będzie otwarty dla wszystkich klientów.

Goście mogą pojawiać się na dachu do godziny 21 w dni powszechnie oraz do godziny 20 w niedzielę – wejście jest możliwe jedynie w czasie, gdy galeria jest otwarta. Natomiast opuścić bar będzie można specjalnym dedykowanym wyjściem. Prawdopodobnie Urban Garden będzie otwarty do 22, a w weekendy nawet do północy.

Bar oferuje napoje alkoholowe i bezalkoholowe, nie przewidziane jest menu z jedzeniem. Jednocześnie Urban Garden może pomieścić nawet 200 gości – do dyspozycji większości z nich będą żagle przeciwsłoneczne. Natomiast w zimne, deszczowe dni lokal może pozostać zamknięty.

Latem na dachu Renomy odbywały się pokazy plenerowego kina – ta atrakcja będzie miała swoją kontynuację w Urban Garden. Oprócz kina odbędą się koncerty na żywo, zajęcia z jogi, spotkania dla dzieci, a także festiwale roślin. Szeroki wachlarz aktywności znajdzie zwolenników o różnych zainteresowaniach, w różnym wieku.

Oprócz baru na dachu pojawi się także – jak nazwa wskazuje – ogródek. Roślinność będzie otaczała gości, nadawała miejscu klimatu, ale także spełniała ekologiczne funkcje. Planowane jest posadzenie kwiatów oczyszczających powietrze.

Urban Garden stawia na ochronę środowiska. Zamiast plastikowych rurek pojawią celulozowe, zamiast plastikowych materiałów jednorazowych – biodegradowalne. Barmani będą korzystać z wyhodowanych na dachu ziół, a kwitnąca wokół roślinność podlewana będzie deszczówką. Zapowiedziano również segregację odpadów. Urban Garden, pomimo tego, że pojawia się w środku miasta, wyciąga przyjazną dłoń w stronę natury.

Usytuowanie baru na wysokościach może prowokować niebezpieczne sytuacje. – Jednym z naszych priorytetów przy budowie Urban Garden jest bezpieczeństwo gości. Razem z zarządcą centrum oraz architektami zaplanowaliśmy szereg zabezpieczeń, a w sytuacjach, gdy klienci będą zachowywać się zbyt ryzykownie, będzie interweniowała ochrona. Nie sądzę jednak, by było to konieczne. To raczej dmuchanie na zimnedodaje Andrzej Bobak z Urban Garden. Jak widać, pomyślano wszystkim. Czekamy na otwarcie!

Wizualizacje:

fot: źródło
fot: źródło
fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Idź do teatru za 350 groszy! Akcja w całej Polsce.

Wrocław bez plastiku. Z nurtem „zero waste”.