Po drugiej strony Odry – 21. edycja Nocy Nadodrza

0
649

41 wydarzeń, 12 godzin, 1 dzielnica. Nadodrze po raz 21. organizuje wyjątkową noc, podczas której będzie można zbliżyć się do sztuki i spędzić ciekawie czas po drugiej stronie Odry.

W wielu miejscach, w wielu kawiarniach i restauracjach odbędą się wystawy. W Ende wystawione zostaną grafiki Beaty Rojek, Znasz Ich Cafe-Bistro zaprezentuje malarstwo Magdaleny Mędzkiewicz, a Kot Cafe pokaże grafiki Mad_corbeau (również te z kotami! ;)). Oprócz biernego uczestnictwa i oglądania eksponatów Noc Nadodrza zaprasza na aktywne spotkania. W MaluMika każdy może stworzyć kafelek, który zawiśnie na ścianie pracowni. Natomiast Pracownia Food Think Tank organizuje wymianę kubków do kawy – wystarczy zostawić swój, aby można było wrócić do domu z dowolnym innym. Podczas tegorocznej edycji sporą uwagę poświęcono modzie. Showroom CUB clothes prezentuje nie tylko ubrania, ale również dodatki do wnętrz. Jednak kupno nie jest jedynym sposobem nabycia nowego elementu garderoby – ten można także uszyć, stąd otwarty dostęp do pracowni krawieckiej. Wydarzeniem towarzyszącym jest pokaz mody sukien inspirowanych naturą.

Odbędzie się również improwizowany pojedynek na poezję o Wrocławiu, wrocławianach, a także Nadodrzu. Wprost z dzielnicą związana jest również wystawa „Rzeczy niekochane”, która zawiera w sobie przedmioty pozostawione, porzucone na Nadodrzu.

Warsztaty tworzenia naturalnie pachnących saszetek do szafy, zajęcia graficzne w technice algrafii czy malowanie mebli – najbardziej niecodzienne, najbardziej oryginalne aktywności odbędą się podczas Nocy Nadodrza. Jest to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu w nietypowy sposób, rozszerzenia horyzontów, poznania nowych smaków. Smaków, ponieważ do wydarzenia włączyły się także lokale gastronomiczne. Niedawno otwarte Łaskotki – pierwszy w Polsce bar cookie dough – poczęstują nocną porą specjalnie przygotowanym deserem. Bema Cafe zaprasza na zimne przekąski i gorącą atmosferę, Tacos Locos oferuje nachos z 2 salsami i lemoniadą za dyszkę. Restauracje, które świętują wraz z Nadodrzem, przygotowały zniżki, zestawy w niższych cenach.

Wydarzenie odbędzie się 18 maja, potrwa od 12:00 do 24:00. Dokładny program dostępny jest na stronie Noc Nadodrza – 21. edycja!

 

 

 

 

Przeczytaj także:

Bezpośrednie loty z Wrocławia do Amsterdamu!

Najlepsze murale wykonane przez Raula Sisniega.

Katarzyna Nosowska / Zmalowane Wrota