Pobiegnij w słusznej sprawie z Wrocław Business Run

0
876

Wsparcie osób z niepełnosprawnością, integracja ludzi związanych z biznesem i promocja sportu, zdrowego stylu życia. To wszystko łączy w sobie Poland Business Run.

Gdy usłyszałam „Business Run” pomyślałam o zwykłym joggingu biznesmenów. Poranne truchtanie po parku, aby dobrze zarysowane mięśnie były widoczne pod garniturem. Albo wieczorny, intensywny bieg, podczas którego można uwolnić cały korporacyjny stres. Tymczasem Business Run to znacznie więcej.

fot: źródło

Inicjatywa narodziła się w 2012 roku w Krakowie, zaś obecnie bieg odbywa się w dziewięciu miastach. Tego samego dnia, o tej samej porze, około dwudziestu czterech tysięcy biegaczy ruszy w jedną, dobrą stronę – stronę pomocy.

W biegu biorą udział pięcioosobowe sztafety, do których zgłaszają się zarówno pracownicy lokalnych firm, jak i prezesowie ważnych korporacji. Charytatywny bieg jest okazją do firmowej integracji oraz pomocy osobom po amputacjach, z ograniczoną sprawnością ruchową. Każdy członek drużyny ma do przebiegnięcia około 3,9 km – dla mnie to brzmi jak wyzwanie, jednak im większy dystans, tym większa satysfakcja. Co więcej, organizatorzy pomagali uczestnikom w przygotowaniach do biegu. Od lipca niedzielne spotkania Slow Jogging Wrocław były poświęcone treningom przed Business Run. Jak widać, Business Run nie tylko pozwala pomóc, ale także pokonać własne słabości, zadbać o swoje zdrowie fizyczne.

fot: źródło

Uczestnicy biegu dzielą się swoją sprawnością – z każdym kolejnym krokiem, jaki stawiają, zwiększają się możliwości osób niepełnosprawnych. Jedną z beneficjentek Wrocław Business Run jest Kasia Sobczak, która dzięki akcji w poprzednim roku zyskała protezę stopy. Nie będzie kibicować uczestnikom tegorocznego biegu – obecnie walczy o medale w zawodach pływackich w Portugalii. Przykład Kasi pokazuje, że Business Run naprawdę stawia na nogi.

Tegoroczną beneficjentką Wrocław Business Run Ewa Harapin. Jak można przeczytać na stronie wydarzenia Ewa wieku 12 lat zachorowała na nowotwór złośliwy kości, w wyniku którego straciła nogę. Ewa interesuje się fotografią i modą, studiuje oraz jest wolontariuszką w Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, gdzie pomaga małym pacjentom przebrnąć przez chorobę. Razem możemy wybiegać dla Ewy wymarzoną protezę, która ułatwi jej realizację stawianych sobie celów i marzeń. Do biegu Wrocław Business Run wciąż można zgłaszać drużyny. Czy wybiegasz protezę dla Ewy?

Zapraszamy wszystkich na bieg!

Poland Business Run to nie tylko zawody biegowe, ale i świetna impreza, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta!?‍?‍? Na miejscu znajdziecie ciekawe atrakcje w kilku różnych strefach.? Przyjdźcie dobrze się bawić i kibicować swoim bliskim czy współpracownikom. W końcu dobry doping to połowa sukcesu!?PS By Wasze wsparcie dla biegaczy było jeszcze skuteczniejsze, przygotowaliśmy specjalne motywujące plakaty gotowe do druku!➡️www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/about/dla-kibica

Publisert av Poland Business Run Onsdag 22. august 2018

Bieg charytatywny nie tylko szansa dla biznesmenów na pomóc osobom z ograniczoną sprawnością ruchową, ale także ciekawe wydarzenie, na które organizatorzy zapraszają całe rodziny. Business Run ma charakter rodzinnego pikniku – zorganizowano strefy relaksu oraz strefę dla malucha. Jednak oprócz tych atrakcji przybyli mieszkańcy miasta mają szansę kibicować biegaczom. Organizatorzy udostępniają plakaty do wydruku, z którymi doping będzie jeszcze efektywniejszy.

Business Run Wrocław wciąż czeka na ludzi, którzy wybiegają kolejnym beneficjentom protezy, postawią ich na nogi i odmienią ich życie. Drugiego września swój zwykły, codziennie trening możesz zamienić na bieg w słusznej sprawie.

Przeczytaj także: Japończycy walczą z karoshi – f7city.pl

fot: źródło