Pociągiem z Wrocławia do Wiednia i Budapesztu.

0
2293
zdjęcie/źródło: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,nowy-pociag-ic-od-teraz-przejedziemy-przez-wroclaw-i-poznan-az-do-bydgoszczy,wia5-3273-33292.html

Od teraz już nie tylko auto czy samolot. Od grudnia pojedziemy do Wiednia i Budapesztu również koleją. Pierwszy pociąg odjedzie z Wrocławia już 9 grudnia.

Można już rezerwować bilety na podróż z Wrocławia do Wiednia i z powrotem. Bilety są dostępne na stronie austriackiego przewoźnika ÖBB. Ceny zaczynają się już od ok. 80 zł, a kończą na prawie 560 zł. Wszystko zależy od rodzaju wybranego biletu. Dostępne są jednakowo miejsca siedzące, leżące oraz sypialnie. W jednej z opcji w cenę biletu wliczona jest również prywatna łazienka i prysznic. Ponadto w wagonach sypialnianych w cenę liczone jest śniadanie. Tak samo jest w przypadku wykupienia miejsca leżącego. W całym pociągu będzie dostępne bezpłatne Wi-Fi.

Pociąg do Wiednia będzie odjeżdżać z wrocławskiego dworca głównego codziennie od 9 grudnia o godzinie 22:51. Podróż będzie trwała 8 godzin i 9 minut, co oznacza, że w austriackiej stolicy będziemy ok. 7 rano. Pociąg powrotny będzie odjeżdżać z wiedeńskiego dworca równo o 22:10 i dojedzie do Wrocławia ok .5:05 po niecałych 7 godzinach.

Ceny biletów:

  • miejsce w wagonie 6-osobowym – 82 zł (19 euro)
  • miejsce do leżenia w wagonie 6-osobowym – 168 zł (49 euro)
  • miejsce do leżenia w wagonie 4-osobowym – 211 zł (49 euro)
  • miejsce w 3-osobowym wagonie sypialnianym – 254 zł (59 euro)
  • miejsce w 2-osobowym wagonie sypialnianym – 340 zł (79 euro)
  • miejsce w 1-osobowym wagonie sypialnianym – 555 zł (129 euro)
  • miejsce w 3-osobowym wagonie sypialnianym z prywatną toaletą i prysznicem – 365,50 zł (85 euro)

Oprócz połączenia do Wiednia kursować będą jeszcze pociągi do Budapesztu i Berlina. Kolej EuroNight Metropol dojedzie do Budapesztu 8:35, a w podróż do Wrocławia wyruszy z Węgier o 19:25. Jeśli chodzi o połączenie Wrocław- Berlin, to pociąg do Berlina będzie odjeżdżał o godz. 5:10 i na miejscu pojawi się o godz. 9:16, a drogę powrotną wyruszy o godz. 18:41.

W drodze do stolic Austrii Węgier i Niemiec, pociągi będą się zatrzymywać w Polsce w Głogowie. Niestety przewoźnik ÖBB, który odpowiada za te połączenia, nie podał jeszcze cennika podróży do Budapesztu i Berlina, dlatego rezerwacja biletów jest na razie niemożliwa.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Planszówkowe Kocie Noce – f7krakow.pl

źródło artykułu: gazetawrocławska