Pod Ciśnieniem. Dawny szpital zyska nowe życie

0
1370
zdjęcie/źródło: https://wroclife.pl/nasze-miasto/kariera-biznes/pop-up-biurowy-pod-cisnieniem/?fbclid=IwAR2t_Er-m7mmGGsG7Xqu2NIBwksZ-62EWh6yJbbnsOquDBsTA8Ej4eg7QEU

Dawny szpital kolejowy przy al. Wiśniowej zyska nowe życie. Sale szpitalne przemienią się w biura. W przyszłości jednak będą spełniać zupełnie inną funkcję. Otwarcie nietypowego biurowca Pod Ciśnieniem już w styczniu 2019.

Jeszcze, kiedy w budynkach przy al. Wiśniowej funkcjonował szpital, to jego stan zarówno w środku, jak i z zewnątrz pozostawiał wiele do życzenia. Szpital był stary i wymagał gruntownego remontu. Za wiele się jednak w tym kierunku nie działo, aż w końcu szpital został przeniesiony na drugi koniec miasta.

Od tego faktu minęło już kilka dobrych lat, a dawny szpital kolejowy pozostawał opuszczony. To się jednak lada dzień w końcu zmieni. W opuszczonych budynkach przy al. Wiśniowej powstanie tymczasowy biurowiec Pod Ciśnieniem.

Na początku kończącego się już 2018 roku dawny szpital kolejowy został sprzedany warszawskiej spółce OKRE Development za 28 mln złotych. Spółka od razu zaznaczyła, że odnowione budynki będą spełniać kilka funkcji.

Zamierzamy zrealizować wysokiej jakości projekt mieszkaniowy z uzupełniającą funkcją usługową. Plany obejmują adaptację wartościowych historycznie budynków do nowej funkcji przy jednoczesnym uzupełnieniu architektury o elementy współczesne. […] Kupiliśmy ten obiekt z myślą o odzyskaniu go dla miasta. Borek i ta część Krzyków to idealne miejsce zarówno do życia, jak i do pracy. […]

– mówi Małgorzata Deiksler, dyrektor rozwoju w OKRE (cytat: źródło)

Pod Ciśnieniem

OKRE Deveopment rozpoczęło prace od wyremontowania wnętrz budynków przy ul. Sudeckiej. Pomimo tego, że prace będą trwać, to spółka postanowiła już teraz oddać do użytku część budynków. W styczniu 2019 rok zacznie funkcjonować tymczasowy biurowiec Pod Ciśnieniem.

By już teraz pokazać potencjał tego miejsca, stawiamy na Pod Ciśnieniem – pierwszy we Wrocławiu pop up biurowy, który będzie działał około 3 lata

– mówi Małgorzata Deiksler, dyrektor rozwoju w OKRE (cytat: źródło)

W tymczasowym biurowcu za kilka lat będą mieszkania. Jednakże do tego czasu będzie tam funkcjonować biurowiec Pod Ciśnieniem. Obiekt zostanie wyposażony w sale audytoryjne, które zostaną następnie przeistoczone w restaurację. W budynkach oprócz mniejszych i większych biur od 15 do 100 m2) będzie także część wspólna – showroom – w której będą prezentowane m.in. wrocławskie nowinki.

Biurowiec Pod Ciśnieniem ma funkcjonować około 3 lat. Na przełomie 2022/2023 roku zostanie przeistoczony w dzielnicę mieszkalną. Zobaczcie, jak będzie wyglądać tymczasowy biurowiec Pod Ciśnieniem:

Jak Wam się podoba? Nam bardzo! Tym bardziej, że, jak możecie zobaczyć poniżej, dawny szpital kolejowy nie wyglądał za dobrze.

W końcu te pełne potencjału budynki przestaną być postrachem Wrocławia, a staną się jedną z jego ozdób.

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl

Źródło artykułu: wroclife.pl