Posadź drzewo, aby upamiętnić narodziny Twojego dziecka

0
766

Świeżo upieczenie rodzice spędzą sobotnie popołudnie w parku Mamuta. W ramach akcji Wrośnij we Wrocław posadzą ponad 200 drzew.

Dlaczego chce Pan/Pani zasadzić drzewo dla swojego dziecka? Takie pytanie czeka na chętnych rodziców lub opiekunów w formularzu niezbędnym do rejestracji. Zasadzenie drzewa dla nowonarodzonego członka rodziny może pełnić funkcję symboliczną – drzewo będzie rosło razem z dzieckiem, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na ekosystem. Własnoręcznie zasadzone drzewo w mieście to nietypowa forma upamiętnienia narodzin dziecka. W wiosennej edycji mogą wziąć udział rodzice dzieci narodzonych w roku 2018 i 2019.

Wyjątkowo, popierając akcję, drzewo zasadził prezydent miasta Jacek Sutryk. Relacja z sadzenia, jaką umieścił na swojej stronie facebookowej, spotkała się z dużym entuzjazmem. Jego postawę chwalili nie tylko wrocławianie, ale także mieszkańcy innych polskich miast. Takiego Prezydenta chciałabym mieć – wypowiada się jedna z komentujących.

Każdy z rodziców otrzymuje certyfikat, w którym znajduje się imię dziecka oraz numer drzewka – prezydent wybrał imię swojego kota, którego niedawno przygarnął. Posadzone przez niego drzewo ma upamiętnić narodziny zwierzaka.

Kot zamieszka w ratuszu. Jacek Sutryk przygarnął porzuconego zwierzaka

Drzewa zostaną zasadzone w Parku Mamuta. To oryginalne miejsce na Oporowie, które powstało z inicjatywy obywatelskiej – projekt Parku Mamuta wygrał edycję WBO w roku 2014. Główną atrakcją parku stanowi gigantyczny drewniany mamut, wewnątrz którego bawią się dzieci – wspinają po drabinkach, zjeżdżają ze ślizgawki. Wybrano właśnie to zwierzę, aby upamiętnić miejsce, gdzie odnaleziono cios mamuci. Wokół placu zabaw znajduje się aż 451 drzew liściastych, 6200 krzewów ozdobnych oraz 18 500 traw ozdobnych.

Roślinność oporowskiego parku zostanie wzbogacona 225 drzewami, zasadzonymi przez młodych rodziców.

Co więcej, w Parku Mamuta będzie miał miejsce rodzinny piknik. Najmłodsi mogą wziąć udział w zajęciach sportowych i plastycznych. Dodatkową atrakcję stanowi patrol Straży Miejskiej, który wyjątkowo porusza się konno.

Wszystkich tych,  którzy również chcieliby wziąć udział w akcji, a przegapili czas rejestracji, Wrośnij we Wrocław zaprasza na jesień. Wówczas odbędzie się kolejna edycja, kolejne 200 drzewek zasili jeden z wrocławskich parków.

Przeczytaj także:

Chińczycy kopiują zachodnie miasta: Manhattan

Dubrovnik zmaga się z ogromną ilością turystów przez Grę o Tron!

Przeznaczono 4,6 mln złotych na renowację wrocławskich zabytków