Poznaj 30 Kreatywnych Wrocławia 2018

0
1043

W każdym mieście można znaleźć ambitne osoby,  angażujące się w ciekawe projekty. 30 Kreatywnych Wrocławia 2018 przedstawia wyjątkowe osobistości, ich pasje i sukcesy. Ideą plebiscytu jest pokazanie ich marzeń i pragnień, a także motywacja innych. Ich działalność kształtuje również miasto – Wrocław staje się lepszy, gdy zamieszkują go Kreatywni.

Poznaj Kreatywnych Wrocławia 2018!

Krzysztof Sośnica

fot: źródło

Zwyciężył konkurs na doktoranta zorganizowany przez Instytut Astronomiczny uniwersytetu w Bernie w Szwajcarii. Z Berna wrócił do Wrocławia i to właśnie tutaj, na Uniwersytecie Przyrodniczym, prowadzi swoje badania. Krzysztof Sośnica zajmuje się geodezją satelitarną. Na podstawie diagnozy ruchu satelitów wyciąga wnioski, dowiaduje się, co się dzieje z Ziemią. Jest liderem projektu, który dokonuje obserwacji dla czterech najważniejszych systemów nawigacyjnych, jakie spotykamy np. w swoich smartfonach. Krzysztofa Sośnicę doceniła również Europejska Agencja Kosmiczna oraz Międzynarodowe Służby Satelitarnych Pomiarów Laserowych, afiliowane przy NASA.

Natalia Jerzak

fot: źródło

Artystka specjalizuje się w druku na tkaninie. Obecnie projektuje grafiki, tkaniny oraz skarpetki; ilustruje i pracuje jako reportażystka. Zrealizowała projekty „Bajkowania-Książkowania” oraz „Zrób sobie książkę!”, w których skupia się na tworzeniu książek dla najmłodszych. Jednak najważniejsza akcja społeczna, jakiej dotknęła Natalia Jerzak, są SitoOgrodniki. Założeniem projektu jest pomoc osobom wychodzącym z bezdomności poprzez twórcze działanie. Kolekcja SitoOgrodników zaprojektowanych przez Natalię Jerzak była wystawiana podczas londyńskich targów „London Design Fair”.

Przeczytaj także: EKOtyki – Targi Kosmetyków Naturalnych w Krakowie

Julia i Jan Szagdajowie – RezerwujSport.pl

fot: źródło

Stworzyli najlepszy startup sportowy w Polsce. RezerwujSport.pl pozwala na znalezienie odpowiedniego obiektu sportowego, wynajęcie go i swobodne korzystanie. Pomysł narodził się z potrzeby – nie mogli znaleźć boiska do koszykówki, aby pograć ze znajomymi, więc sami stworzyli stronę, w której rezerwacja obiektów sportowych jest dziecinnie prosta. Mają za sobą wspólne studia w Kopenhadze i Stambule, staże w Londynie oraz Auckland.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Krzysztof Stypułkowski, Kamil Górecki i Wojciech Jeznach.

fot: źródło

Razem tworzą Fantasy EXPO. Zajmują się organizacją imprez masowych oraz promocją zawodów esportowych. Przede wszystkim skupiają się na graczach League of Legends oraz Counter Strike – w obie gry zaangażowane jest odpowiednio 100 mln i 40 mln osób. A jeśli już mówimy o liczbach… Ich miesięczne obroty sięgają kilku milionów złotych. Zajmują się gwiazdami Internetu, graczami, promowaniem gamingu, esportu. Organizują targi, transmitują największe turnieje międzynarodowe. Aktywnie działają w kilku europejskich krajach. Ich początkowa fascynacja grami komputerowymi przerodziła się w opłac alny biznes.

To tylko kilku Kreatywnych Wrocławia 2018. Cały plebiscyt dostępny jest na stronie www.wroclaw.pl

Artykuł: źródło