W jaki sposób można upamiętnić miejsce, w którym odnaleziono cios mamuci? Jest kilka sposobów, ciekawszych bądź mniej. Wrocław zdecydowanie wybrał ten ciekawszy. Kilka dni temu na Oporowie otwarto Park Mamuta.
Mamut ma 8 metrów wysokości i jest przyjaźnie nastawiony do dzieci. Nie wyraża sprzeciwu, gdy wspinają się po nim, zjeżdżają z jego kłów, wdrapują się do jego wnętrza. Mamut bardzo długo czekał na tę okazję i na wspólną zabawę z dziećmi. Park, którego stanowi główną atrakcję, powstawał ponad 4 lata. Jest wynikiem inicjatywy obywatelskiej, projekt Parku Mamuta wygrał edycję WBO w roku 2014.
– Siłą Wrocławia są wrocławianie ze swoimi pomysłami, kreacją oraz inicjatywą. Gratuluję zespołowi WBO oraz Zarządowi Zieleni Miejskiej odpowiedzialnym za ten projekt. Budżet obywatelski pozwala realizować marzenia, takie jak ten park, ale to nie koniec marzeń. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Wrocławia takich miejsc będzie powstawało w naszym mieście coraz więcej – powiedział Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.
Zarząd Zieleni Miejskiej zaangażował się również w wypełnienie parku roślinnością. Wokół Mamuta pojawi się aż 451 drzew liściastych, 6200 krzewów ozdobnych oraz 18 500 traw ozdobnych. W ramach projektu WROśnij we Wrocław – o którym pisaliśmy tutaj – w parku zostaną zasadzone również drzewa owocowe. Oprócz mamuta, Oporów zyskał rozległy teren pełen różnorodnej roślinności.
Twórcy zapewniają, że warto było wierzyć, że razem możemy zrobić coś naprawdę wielkiego. Dowodem na to, że wrocławianom udało się stworzyć coś wielkiego, jest ośmiometrowy mamut.
Pierwsza fotorelacja z hucznego otwarcia wspólnotowego Parku Mamuta. Dziękujemy za wsparcie!fot. by zaprzyjaźnione Pinewood Studio – Fotografia <310.11.2018 r.
Publisert av Park Mamuta Tirsdag 13. november 2018
Zdjęcie główne: źródło
Przeczytaj także: Poznań zaprasza na jarmark świąteczny już od 17 listopada!