Przed nami 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdźcie co będzie się działo.

0
688
zdjęcie/źródło: https://wiadomosci.wp.pl/27-final-wosp-ruszaja-aukcje-internetowe-6324255111084162a

Przed nami akcja pomagamy”. Wy też chcecie pomóc? Przyjdźcie 13 stycznia na pl. Nowy Targ, gdzie odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku dla „dzieci małych i bez focha”. Mottem 27. finału będzie hasło „pomaganie jest dziecinnie proste”. Wrocławska akcja „pomagamy” odbędzie się na pl. Nowy Targ. Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziecie jednak na terenie całego miasta.

Nie miej focha, chodź na finał!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwa cały dzień. W trakcie finału będziecie mogli wrzucać pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych do puszek WOŚP-u, które znajdziecie u wolontariuszy fundacji. Nieważne jest to, ile wrzucicie pieniędzy do puszki. Liczy się nawet i 1 grosz. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie jest jednak tylko zwykłą zbiórką pieniędzy. Na mieszkańców wszystkich miast będzie czekać mnóstwo atrakcji przygotowanych w ramach umilenia tego wyjątkowego dnia oraz podziękowania za wsparcie akcji. Co czeka na mieszkańców Wrocławia w tym roku?

Świętowanie 27. finału we Wrocławiu zacznie się już 11 stycznia. W Starym Klasztorze odbędzie się wtedy Bałkański Sylwester dla WOŚP, na którym zagrają bałkańska orkiestra dęta Tsigunz Fanfara Avantura, bułgarski zespół Balkan Folk Acustic oraz DJ Vera Pavlović i DJ Szoszana. 12 stycznia Stary Klasztor zorganizuje również koncert muzyki reegae pod nazwą Pozytywne Wibracje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najważniejszy będzie oczywiście jednak 13 stycznia. Wtedy miasta nie tylko polskie, ale i całego świata rozpoczną oficjalnie 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

13 stycznia będziecie mogli posłuchać w Starym Klasztorze takich zespołów jak Acid Drinkers czy Alpha Dog. Poniżej przedstawiamy z kolei rozpiskę koncert, które odbędą się na pl. Nowy Targ.

12.40 Strain
13.50 Nadija
15:00 Alicja Janosz
16:10 Chorzy
17:00 Tymon Tymański
18:00 Wroclove Guitar Top
19:00 Fanfara Transylvania
20:00 Światełko do nieba

Koncerty nie są jedyną atrakcją wielkiego finału akcji. Będą na was czekać również m.in. wystawa samochodów zabytkowych, Mistrz Świata w budowie motocykli Arek Szajba czy balon stratosferyczny. Będziecie mogli skorzystać również z szeregu badań. To jednak nie koniec!

Lot w kosmos i bieg tyłem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przygotowała również coś z myślą o ludziach aktywnych. 13 stycznia o godzinie 9:00 wystartuje na wrocławskim rynku Bieg Tyłem policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Biegacze będą mieli za zadanie przebieg tyłem odległość 1 kilometra. Bieg odbędzie się w 5 seriach. Środki zebrane z datków w postaci wpisowego na bieg zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Bieg odbędzie się w 5 seriach. O godzinach 9:00, 9:15, 9:30, 9:45 odbędą się biegi dla ścigaczy, a o 10:00 wystartuje bieg ostatniej serii na 100 osób, który będzie mieć charakter rekreacyjny. Koszt wpisowego wynosi 30 zł. Pieniądze zebrane ze wpisowego zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Biuro zawodów będzie umiejscowione w Bar Barbara od godziny 8:00. Na bieg można się zarejestrować również internetowo poprzez stronę:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4442.

Kolejną atrakcją będzie możliwość obserwowania startu lotu w kosmos wrocławskiego krasnala.

Z samego serca Wrocławia, placu Nowy Targ, w podróż balonem wyruszy #KrasnalNiepodległy. Nie będzie to zwyczajna misja, bowiem w podróżnik zabierze ze sobą do granic kosmosu złote serce z numerem „0” przygotowane przez YES. A kiedy już do nas wróci, kosmiczne serce przekaże nam na licytację WOŚP.

– cytat: źródło

Lot balonem z prezydentem Wrocławia

Jedną z ostatnich największych wrocławskich atrakcji od WOŚP-u, która co prawda nie wydarzy się 13 stycznia, a dopiero po zakończeniu się licytacji WOŚP-u będzie lot balonem z prezydentem Jackiem Sutrykiem. Prezydent Wrocławia wyraził swoje poparcie dla działać fundacji Jurka Owsiaka, przekazując na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wycieczkę w postaci lotu balonem z jego osobą. Lot zostanie zrealizowany w dogodnym dla obu stron terminie na lotnisku Wrocław-Szymanów.

Jak widzicie, na tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czeka was mnóstwo niecodziennych atrakcji. Niech więc nie będzie wam straszna zimowa pogoda, bo pozytywna energia WOŚP-u was rozgrzeje. Idźcie i pomagajcie!

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl