Przesiądź się na elektryczny skuter!

0
722
facebook.com

Rowery, hulajnogi, a teraz także elektryczne skutery. Wypożyczalnie pojazdów wracają w nowym sezonie.

Blinkee.city  funkcjonuje w 11 polskich miastach, a także na Węgrzech, w Chorwacji i Hiszpanii. Od kwietnia ich skutery ponownie będą mogli wynajmować wrocławianie.

Jak to działa? Tak jak w przypadku rowerów czy hulajnóg niezbędne jest pobranie dedykowanej aplikacji. Wystarczy podać numer karty płatniczej oraz przesłać zdjęcie dowodu osobistego, aby się zarejestrować. Następnie szukamy na mapie skutera, możemy go zarezerwować i ruszać. Skutery można pozostawiać wszędzie – nie jest konieczne odprowadzenie ich do stoisk, jednak pojazd musi zostać pozostawiony w zasięgu wyznaczonej strefy. Możliwe jest poruszanie się poza granicami miasta, ale konieczne jest zakończenie podróży w granicach strefy obsługiwanej przez wypożyczalnie. Skutery wyposażone są w kaski z higienicznymi, wymiennymi wkładkami. Po skończeniu przejażdżki wystarczy schować kask i zakończyć podróż w aplikacji, a skuter będzie czekał gotowy na kolejnego użytkownika.

Stawka wynosi 69 groszy na minutę, jednak maksymalna opłata nie może przekroczyć 89 złotych. To oznacza, że za cały dzień korzystania ze skutera nie możemy zapłacić więcej – licznik przestaje naliczać opłaty po dobiciu do 89 złotych. W czasie postoju naliczana jest opłata 9 groszy za minutę. Dla studentów przewidziano zniżkę – 59 groszy za minutę jazdy.

facebook.com

Blinkee po raz pierwszy pojawił się na wrocławskich ulicach rok temu, a wówczas  skutery były wypożyczone 110 tys. razy i przejechały w sumie 530 tys. kilometrów. W nowym sezonie wracają ulepszone, odświeżone, fabrycznie nowe. Skutery zostały wyposażone w baterię o większej pojemności. – Ze względów organizacyjnych początkowo pojawi się mniejsza liczba skuterów, ale będzie ona sukcesywnie zwiększana w trakcie sezonu – mówią przedstawiciele blinkee.city.

Oprócz blinkee.city we Wrocławiu funkcjonuje także GoScooter. Wypożyczalnia rozpoczęła sezon już 21 marca. Opłaty są podobne w obu wypożyczaniach – minuta jazdy to koszt 69 groszy.

Oprócz dobrze znanych, zielonych skuterów GoScooter pojawią się białe w wersji Premium, na których mogą podróżować dwie osoby. Łącznie pojazdów oferowanych przez GoScooter może być nawet 200 – większa liczba skuterów przekłada się na lepszą dostępność. Oprócz dwuosobowych skuterów GoScooter wprowadziło jeszcze jedną nowości. Firma korzysta z MACHINE LEARNING i AI – program pozwala przewidzieć, gdzie i kiedy pojawiają się dostępne pojazdy. Prognozy znacznie usprawnią planowanie podróży.

Planujesz przetestować nowe skutery? Wypożyczalnie przekonują, że skuter jest nie tylko szybszym, ale i zdecydowanie wygodniejszym sposobem komunikacji niż miejski autobus czy tramwaj. Co ty na to?

Cześć! 🙂 Jak już widzieliście, od przyszłego tygodnia na Wrocławskich ulicach będzie można znaleźć białe dwuosobowe…

Publisert av GoScooter Fredag 5. april 2019

Przeczytaj:

Trzy kolejki, trzy gole z wolnego. Messi znów pokazuje klasę

Trashtag Challenge zawitał do Wrocławia

Zamieszkaj w Luwrze – szansa na kameralne zwiedzanie paryskiego muzeum