Przyjdź do Centrum Historii Zajezdnia 22 września i zagraj dla Miecugowa

0
699

W sierpniu minął rok od śmierci Grzegorza Miecugowa. Dziennikarz był m.in. prowadzącym programu Szkło kontaktowe i współtwórcą Faktów. Chwilę po pierwszej rocznicy śmierci prezentera, wrocławskie Centrum Historii Zajezdnia postanawia uczcić jego pamięć.

Jaka może być lepsza forma oddania dziennikarzowi hołdu jak nie poprzez słowa i kontakt przez nie z drugim człowiekiem…żadna! Wrocławskie Centrum Historii Zajezdnia zaprasza wszystkich chętny i miłośników Grzegorza Miecugowa na Gumowiec. Memoriał Grzegorza Miecugowa w Scrabble.

Gumowiec to dwudniowy turniej w scrabble ku pamięci Miecugowa. Dlaczego akurat scrabble? Grzegorz Miecugow był dziennikarzem. Jego zawód składał się więc z operowania słowami. Nic więc dziwnego, że grywał w scrabble, grę, która opiera się dokładnie na tym samym — słowach. Kto zna je lepiej od dziennikarza czy pisarza i to jeszcze tak wybitnego, jak Grzegorz Miecugow?

Turniej odbędzie się w najbliższy weekend 22-23 września. Wrocław nie jest przypadkową lokalizacją. To tutaj Miecugow rozegrał swój pierwszy turniej scrabble na żywo w 2008 roku. Na stronie wydarzenia, organizatorzy tak wspominają to wydarzenie i jednocześnie zapraszają na memoriał:

W listopadzie 2008 r. we Wrocławiu wystąpił w swoim pierwszym turnieju scrabble na żywo, zagrał też z nami rok później. Swoim udziałem znacznie podniósł rangę zawodów, zachował przy tym dużą skromność. Później grywał w turniejach w różnych miastach Polski. Być może z nim grałeś/grałaś na turnieju, być może w internecie… zgłoś się, by teraz zagrać dla niego.

Zgłaszać się na turniej można jeszcze dzisiaj pod tym linkiem: http://www.pfs.org.pl/formularze/gumowiec18.php. Szczegółowy harmonogram imprezy można znaleźć przede wszystkim tutaj i na stronie facebookowej wydarzenia tutaj.

Po turniejowych emocjach zapraszamy m.in. do jednej z wrocławskich kawiarni — Dobro&Dobro — na ulicy Stanisława Małachowskiego 2 , o której historii możecie nieco poczytać na naszej stronie f7city.pl —> tutaj

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Zdjęcie główne: źródło