Rekiny wywiezione z Arkad do Londynu

0
1558

Rekiny zamieszkiwały akwarium w Arkadach Wrocławskich od początku ich powstawania. Po dwunastu latach opuszczają galerię.

Wysokie na kilka poziomów akwarium przyciągało wzrok i stało się wyróżnikiem, cechą charakterystyczną dla Arkad. Stąd więc nagła decyzja o wywiezieniu zwierząt? Główna atrakcja akwarium, żarłacz czarnopłetwy, urósł do rozmiarów, które uniemożliwiają mu dalsze życie w akwarium. Wraz z innymi rekinami został przewieziony do londyńskiego ośrodka, gdzie warunki są znacznie lepsze i niemalże w pełni odwzorowują naturalne – właśnie tam rekiny spędzą resztę swojego życia. Natomiast pozostałe ryby i skała koralowa znalazły swoje miejsce we wrocławskim Afrykarium.

Zwierzęta, przez cały czas, który spędziły w Arkadach Wrocławskich, posiadały profesjonalnego opiekuna. Dbano o jak najlepsze warunki dla nich, o optymalnie dopasowanie pożywienia i stanu wody, dzięki czemu ryby świetnie się zaklimatyzowały. Co więcej, w warunkach akwarystycznych rekiny mogą żyć znacznie dłużej niż w naturze, gdyż nie są narażone na ataki. Po przeprowadzce do Londynu ich warunki ulegną dodatkowej poprawie – weterynaryjna opieka w London Aquarium z pewnością przewyższa standardy galerii handlowej.

fot: źródło

– Postanowiliśmy nie rozdzielać towarzyszy i umożliwić im wspólne życie w miejscu, które zapewni im najlepsze możliwe warunki. Wybór padł na wyspecjalizowane w hodowli rekinów i jedno z największych w Europie. –  wyjaśnia Agnieszka Solarz, Dyrektor Marketingu Obiektów Komercyjnych w LC Corp S.A.

– Likwidacja akwarium zbiegła się też z dużymi zmianami, jakie przechodzą obecnie Arkady Wrocławskie, obejmującymi m.in. modernizację i reorganizację wnętrz oraz nową strategię marketingową. W ostatnim czasie odświeżyliśmy też kreacje promujące centrum handlowe i konsekwentnie staramy się budować unikatową w skali miasta ofertę usługowo-handlowo-rozrywkową dla rodzin – dodaje.

Zmiany wydają się nieuniknione, aby utrzymać przy sobie klientów. Arkady Wrocławskie zostały przytłumione sąsiedztwem nowoczesnej Wroclavii. Spora część sklepów, które wcześniej funkcjonowały w Arkadach, przeniosły się do pobliskich galerii. Popularności centrum nie przysporzyło wycofanie Almy z polskiego rynku czy pojawienie się w bliskiej odległości konkurencyjnego kina Cinema City. Sytuacji nie ułatwia fakt, że pozostałe wrocławskie galerie korzystają ze znacznie nowocześniejszych rozwiązań, zaskakują efektywnym marketingiem. Przed długi czas mówiono nawet o zamknięciu galerii i przekształcenia jej w biurowiec, jednak zarząd zdementował te plotki pod koniec 2017 roku.

Być może likwidacja akwarium to dopiero początek na długiej drodze Arkad do odzyskania świetności.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się  tutaj!

Przeczytaj: Cardi B, Troye Sivan i więcej wspaniałych artystów zagrają w Polsce!

Znaleźliśmy nowy dom dla naszych rekinów ? 12-letni żarłacz czarnopłetwy i 6-letni rekin rogaty australijski na…

Publisert av Arkady Wrocławskie Torsdag 24. januar 2019

Artykuł: źródło