Remont ul. Hubskiej z szansą na szczęśliwe zakończenie.

0
773
zdjęcie/źródło: https://gazetawroclawska.pl/remont-hubskiej-widac-nowe-tory-kiedy-to-sie-skonczy-zdjecia-terminy/ar/13471704

W grudniu informowaliśmy o zerwaniu kontraktu przez Wrocławskie Inwestycje z firmą Balzola odpowiedzialną za remont ulic Pułaskiego i Hubskiej. Teraz gdy Pułaskiego została już oddana do użytku, czas na Hubską. 22 stycznia Wrocławskie Inwestycje poinformowały o pojawieniu się pierwszy ofert na dokończenie prac na ul. Hubskiej.

Po zerwaniu kontraktu z firmą Balzola na remont ulic Pułaskiego i Hubskiej, o czym możecie przeczytać tutaj, Wrocławskie Inwestycje podzieliły dalsze prace remontowe na dwa etapy. W związku z koniecznością natychmiastowego udrożnienia ruchu w okolicach dworca głównego Wrocławskie Inwestycje postanowiły dokończyć najpierw mniejszą inwestycję, czyli remont ul. Pułaskiego. Teraz gdy Pułaskiego została już oddana do użytku, o czym informowaliśmy w artykule Ulica Pułaskiego wraca do użytku już 19 stycznia, czas na dokończenie przebudowy i remontu ul. Hubskiej.

W poniedziałek 22 stycznia rzecznik Wrocławskich Inwestycji poinformował o wpłynięciu do spółki pierwszych ofert na dokończenie remontu ul. Hubskiej. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, wkrótce poznamy nowego wykonawcę.

Dokończenie prac remontowych na ul. Hubskiej zostało podzielone na dwa etapy. Pierwsza część obejmować będzie wszelkie roboty budowlane i czynności pozwalające zakończyć inwestycję i uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Druga część skupi się na wykonaniu projektów technicznych oraz przebudowie światłowodowych kabli telekomunikacyjnych zainstalowanych na terenie przedsięwzięcia.

Wrocławskie Inwestycje otrzymały oferty na obydwa etapy remontu. Pierwszą częścią zadania zainteresowane jest konsorcjum spółki Pro-Tra Building oraz Zakładu Sieci i Zasilania, a drugim Systemy Teleinformatyczne Optel. Przeszkodą w podpisaniu kontraktu ze wspomnianymi wykonawcami może być cena, za jaką firmy chcą wykonać zlecane prace. Pro-Tra Building i Zakład Sieci Zasilania wyceniają swoje usługi na 21,5 mln złotych, podczas gdy Wrocławskie Inwestycje chciały przeznaczyć na  część zadania 15,7 mln złotych. Z kolei Systemy Teleinformatyczne Optel chcą zapłaty w wysokości 873,5 tys. złotych, a wrocławska spółka chciała przeznaczyć na  część prac maximum 734 tys. złotych.

Może się jednak okazać, że Wrocławskie Inwestycje przystaną na warunki podanych wyżej ofertą, ponieważ przyznają, że zależy im na jak najszybszym oddaniu ul Hubskiej do użytku. W związku z tym, jeżeli w przysłanych spółce ofertach wszystko będzie w porządku, to niewykluczone, że Wrocławskie Inwestycje podpiszą kontrakty.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

 

źródło artykułu: wroclife.pl