Rusza kolejna edycja warsztatów filmowych w DCF-ie. Zapisy trwają do 10 września!

0
646

DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza na kolejną edycję warsztatów filmowych. Kurs skierowany jest do miłośników kina, przyszłych studentów kierunków artystycznych oraz do początkujących filmowców.

Zastanawialiście się kiedyś, na czym polega praca reżysera, scenarzysty czy kostiumologa? Chcielibyście poznać kilka tajników aktorstwa? Macie ochotę rozebrać film na części pierwsze i każdą z nich przeanalizować? Może jesteście początkującymi filmowcami, którzy chcieliby się podszkolić?

Jeżeli odpowiedzieliście twierdząco na któreś z powyższych pytań, to nie macie nad czym się długo zastanawiać. Wyślijcie swoje zgłoszenia na adres: edukacja@odrafilm.pl. do 10 września. Liczba miejsc jest ograniczona!

Warsztaty będą trwać od 13 do 17 września i zostaną poprowadzone przez profesjonalnego reżysera, scenarzystę oraz autora zdjęć. 5-dniowy kurs obejmie zarówno praktykę, jak i teorię. Na miłośników kina czekają także wykłady poświęcone historii kina. Jak informują organizatorzy wydarzenia, warsztaty zostaną podzielone na 3 bloki tematyczne:

  1. wiedza o języku filmowym – podstawy, scenariuszopisanie, wiedza o aktorstwie filmowym
  2. scenografia filmowa, kostium
  3. techniki filmowego przenoszenia obrazu

Szczegółowy program znajdziecie tutaj!

Podczas zajęć poznacie m.in. podstawowe terminy języka filmowego czy historię plakatu w Polsce i na świecie. Będziecie mogli wykonać remake wybranej przez siebie sceny filmowej oraz zagłębić się w sposoby budowania obrazu i możliwości jego zapisu.

Aby móc wziąć udział w warsztatach trzeba mieć ukończone 16 lat. Koszt warsztatów to 250 złotych. W zgłoszeniach trzeba podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

 

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Doskonałe propozycje na jesienny weekend- poznaj 10 najlepszych miast! – f7city.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: Polak wystąpi w produkcji Quentina Tarantino! – f7krakow.pl