Ruszają zapisy na Sky Tower Run

0
630

49 piętro – na taką wysokość będą musieli wspiąć się uczestnicy nietypowego maratonu. Do pokonania są 1142 schody, więc na podium staną tylko najwytrwalsi. Bieg odbędzie się 26 maja, ale zapisy zaczną się już w nadchodzące Walentynki. 

W zeszłorocznym Sky Tower Run wzięło udział ponad tysiąc uczestników z Polski i z zagranicy. Pierwsze miejsce po raz kolejny zdobył Piotr Łobodziński – zawodnik Adidas Runners. Zwycięzca pokonał trasę w niecałe pięć minut. Tym samym zdobył Mistrzostwo Polski w biegu po schodach. Ci, którzy chcieliby zdobyć ten tytuł w tym roku, muszą spieszyć się podczas zapisów. Koszt udziału różni się bowiem, w zależności od terminu zgłoszenia. Jeśli zapiszemy się w Walentynki, jest możliwe, że wstęp na wyścig będzie dla nas darmowy.

Zasady

Organizatorzy zawodów doszli do wniosku, że tak jak w innych sportach, zawodników należy podzielić na różne kategorie. Dlatego każdego roku ze względu na płeć i wiek uczestnicy dzieleni są na 12 grup.

Zawodnicy nie startują równocześnie, ale linię początkową przekraczać będą kaskadowo, co 20 sekund. Czas każdego z uczestników będzie mierzony indywidualnie. Co ciekawe, po zakończeniu głównego wyścigu, w szranki staną ze sobą strażacy. Do pokonania będą mieli taki sam dystans, ale dla utrudnienia, biec będą w pełnym rynsztunku.

Zgłoszenia można wysyłać już od 14 lutego do 23 maja do północy za pomocą internetowego formularza, dostępnego na: www.skytowerrun.pl